dddsFundacja Partycypacji Społecznej zaprasza do udziału w projekcie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1 PO PC: E-Senior 65+) Od stycznia 2018 roku realizujemy w województwie dolnośląskim projekt „e-Senior”.

 

 

 

Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne (nie ma górnej granicy wieku uczestnika). Efektem realizacji projektów ma być włączenie seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu.
Działania projektowe zaplanowano na 3 lata. Szkolenia kompetencji cyfrowych seniorów rozpoczną się już w pierwszym kwartale 2018 roku. Wsparcie zaplanowano dla seniorów wyłącznie z gmin, które wcześniej zadeklarowały udział w projekcie. Społeczność lokalna w Państwa gminie ma zatem niepowtarzalną okazję uczestniczenia w innowacyjnym projekcie edukacyjno-aktywizacyjnym.

W projekcie zaplanowano różne działania z seniorami:

I. SZKOLENIA KOMPETENCJI CYFROWYCH

1. poziom podstawowy - dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów (tematyka, czas i atmosfera zajęć), realizowane są w dwóch wersjach:

- szkolenia standardowe - 60 godzin zajęć dla osób, które posiadają minimalne doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu

- szkolenia rozszerzone - 90 godzin zajęć dla osób, które nie posiadają doświadczenia w komunikacji on-line i w pracy z komputerem oraz z uwagi na stan zdrowia, niepełnosprawność, wymagają dłuższego wsparcia

2. poziom zaawansowany - 30 godzin dodatkowych szkoleń tematycznych dla osób, które będą chciały pogłębić podstawowe kompetencje cyfrowe (np. w zakresie fotografii cyfrowej, blogosfery, finansów online itp.)

 

II. PROJEKTY ANIMACYJNE

- grupowe działania aktywizujące seniorów w społeczności lokalnej z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i narzędzi IT (np. tworzenie grup dyskusyjnych i hobbistycznych online, klubów książki, miłośników filmu, sztuki, fotografii czy też turystyki, kultury i historii lokalnej, tworzenie stron/blogów przez pasjonatów itp.)

Każdy z uczestników otrzyma kilkumiesięczne wsparcie w projekcie. Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem mobilnych pracowni komputerowych i tabletów. Senior, który będzie obecny na zajęciach po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność. Sprzęt teleinformatyczny zakupiony na potrzeby realizacji projektu zostanie przekazany gminom, w których wzięła udział największa liczba uczestników.

Szkolenia umożliwiają każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT, kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora (komunikacja online; e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).

Projekt będzie realizowany w Bibliotece Publicznej w Bogatyni od kwietnia 2018 r.

Kontakt:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
tel. 75 773 23 42 wew. 107
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3100zł 4,3500zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-03-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa