Hania PietrykHanna Pietryk, zawodniczka El-Tur SP 3 Bogatynia, zajęła ósme miejsce w Pucharze Polski w szachach klasycznych w kategorii U-8. Mistrzostwa odbyły się na początku maja w Poroninie. Nasza szachistka wywalczyła kwalifikacje do mistrzostw świata w Hiszpanii lub mistrzostw Europy na Łotwie. Ośmiolatka uzyskała w finale krajowym II kategorie szachową.

Przez pięć dni najlepsze szachistki w kraju rywalizowały o tytuł mistrzowski. Grano systemem szwajcarskim. Tempo gry 60 minut plus 30 sekund na każdy ruch. Szachistki miały do rozegrania IX rund. Bilans naszej zawodniczki to 6 zwycięstw i trzy porażki. O ostatecznej klasyfikacji decydował tzw. średni Bucholtz. W tym systemie sumuje się wszystkie punkty zdobyte przez przeciwników, z pominięciem rezultatów skrajnych, czyli przeciwników, którzy zdobyli największą i najmniejszą liczbę punktów. Dlatego nasza zawodniczka, pomimo że zdobyła tyle samo punktów co czwarta, sklasyfikowana została na ósmej pozycji. To już druga w tym sezonie szachistka, która uzyskała kwalifikacje na mistrzostwa Europy. Gratulujemy.