Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,1600zł 4,5400zł
usd USD 3,4800zł 3,4400zł
chf CHF 4,5000zł 4,5500zł
gbp GBP 4,8000zł 4,8400zł
czk CZK 0.1680zł 0.1699zł

Kurs z dnia: 2026-06-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa

Przynależność do Unii Europejskiej daje młodym ludziom ogromne możliwości rozwoju, a jednym z najważniejszych programów wspierających edukację i współpracę międzynarodową jest Erasmus+. Szkoły prowadzone przez Powiat Zgorzelecki od lat aktywnie korzystają z tego programu, umożliwiając uczniom i nauczycielom zdobywanie doświadczeń za granicą.

Także poznawanie nowych kultur oraz rozwijanie kompetencji językowych i zawodowych.

Wyjazdy edukacyjne i praktyki zagraniczne to dla młodzieży nie tylko nauka, ale również okazja do budowania samodzielności, pewności siebie oraz otwartości na świat. Uczestnicy projektów przekonują się, że Europa to wspólnota oparta na współpracy, solidarności i wzajemnym szacunku.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu uczestniczyli w wyjeździe do Walencja w ramach programu Erasmus+ realizowanego w sektorze edukacji szkolnej. Pobyt w Hiszpanii pozwolił młodzieży rozwijać kompetencje językowe, społeczne i międzykulturowe poprzez udział w zajęciach oraz codzienny kontakt z rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie poznawali kulturę i zwyczaje Hiszpanii, próbowali lokalnej kuchni oraz uczyli się podstaw języka hiszpańskiego.

Wyjazd był również ważną lekcją samodzielności i odpowiedzialności. Uczestnicy projektu uczyli się funkcjonowania w nowym środowisku, współpracy w grupie oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach poza granicami kraju. Zdobyte doświadczenia z pewnością zaprocentują w ich dalszej edukacji i przyszłym życiu zawodowym.

Z kolei uczniowie Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu rozpoczęli 25 kwietnia 2026 roku zagraniczne praktyki zawodowe w Granada. W projekcie bierze udział 20 uczniów kształcących się m.in. w zawodach technik informatyk, technik elektryk, technik organizacji turystyki czy technik poligrafii cyfrowej.

Podczas praktyk młodzież zdobywa doświadczenie w lokalnych przedsiębiorstwach, poznając nowoczesne technologie i realia pracy w swoim zawodzie. Codzienny kontakt z językiem obcym pozwala uczestnikom doskonalić umiejętności komunikacyjne, a pobyt w Hiszpanii umożliwia poznawanie kultury oraz tradycji Andaluzji.

W ramach programu Erasmus+ z możliwości rozwoju skorzystali również nauczyciele ZSZiL, którzy uczestniczyli w szkoleniach językowych i warsztatach dotyczących dobrostanu psychicznego nauczyciela. Zajęcia obejmowały m.in. rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, techniki radzenia sobie ze stresem oraz metody wspierające równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Pobyt w Granadzie był dla pedagogów nie tylko okazją do podniesienia kwalifikacji, ale także możliwością poznania kultury Andaluzji i nawiązania międzynarodowych kontaktów. Zdobyta wiedza i doświadczenia mają zostać wykorzystane w codziennej pracy dydaktycznej oraz kolejnych projektach edukacyjnych.

(red./Foto:PZ)

Reklama

Używamy cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

hacklink hack forum hacklink film izle hacklink สล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงMeritbetmasspaygrandpashabetgrandpashabetgrandpashabetDeneme bonusu veren siteler 2026lemon casinoMeritbetjojobet girişbahiscasinobetparkaresbetmarsbahisbahiscasinospartakiada2015.pltipobetbetsatbetsatbetsatcasibomjojobetgrandpashabetjojobetgrandpashabetganobetjojobet