Ekologiczna wycieczka dla zwycięzcówGrupa dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Sulików – zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej w dniu 27 października 2012 r. w nagrodę wzięła udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowany został w ramach ekologicznego projektu pn. „Wszystko wiemy dlatego segregujemy". W celu wyłonienia zwycięzców jury stanęło przed nie lada wyzwaniem i z pośród wszystkich 48 zgłoszonych prac plastycznych wybrało 14 najciekawszych, uwzględniając przede wszystkim technikę ich wykonania. Z każdej ze szkół wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz po dwa wyróżnienia.

W nagrodę autorzy wszystkich prac pojechali do Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu, gdzie z bliska mogli się przyjrzeć procesowi segregacji śmieci. Laureatom trzech pierwszych miejsc w nagrodę wręczono bawełniane koszulki z logo funduszu oraz czapki z daszkiem, zaś osobą wyróżnionym do wyboru - czapkę bądź koszulkę. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali ulotkę informacyjno-edukacyjną oraz pamiątkowy dyplom. W programie wycieczki przewidziano także część rozrywkową, w której dzieci mogły zagrać w kręgle oraz zjeść ciepły posiłek. Dodatkowo każda ze szkół, która wzięła udział w konkursie na pamiątkę otrzymała pięć sadzonek krzewów ozdobnych, które zasadzone przez uczniów wzbogacą przyszkolną zieleń.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

Szkoła Podstawowa w Biernej:
I miejsce – Julia Jodłowska,
II miejsce – Bartek Jarmulak,
III – Mateusz Szuchalski,
Wyróżnienia: Alicja Kołodyńska, Michał Słonecki.

Szkoła Podstawowa w Studniskach Dolnych:
I miejsce - Patryk Podhalski,
II miejsce – Karolina Sawinie,
III miejsce – Klaudia Nachotko,
Wyróżnienia: Aleksandra Daszkiewicz, Barbara Lis.

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie:
I miejsce – Julita Jakiel,
II miejsce – Gabriela Szatkowska,
III miejsce – Martyna Poliwka,
Wyróżnienia: Weronika Didek, Ania Szkudlarg.

W ramach realizacji projektu Gmina Sulików wykonała ulotki informacyjno-edukacyjne oraz baner okolicznościowy nawiązujący treścią do wymogów wynikających z nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wyżej wymienione ulotki są dostępne w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Sulików, baner zaś wywieszony jest Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do zapoznania się wymogami, jakie każdy z nas musi spełnić, aby przestrzegać przepisów nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa