Ekologiczna wycieczka dla zwycięzcówGrupa dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Sulików – zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej w dniu 27 października 2012 r. w nagrodę wzięła udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowany został w ramach ekologicznego projektu pn. „Wszystko wiemy dlatego segregujemy". W celu wyłonienia zwycięzców jury stanęło przed nie lada wyzwaniem i z pośród wszystkich 48 zgłoszonych prac plastycznych wybrało 14 najciekawszych, uwzględniając przede wszystkim technikę ich wykonania. Z każdej ze szkół wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz po dwa wyróżnienia.

W nagrodę autorzy wszystkich prac pojechali do Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu, gdzie z bliska mogli się przyjrzeć procesowi segregacji śmieci. Laureatom trzech pierwszych miejsc w nagrodę wręczono bawełniane koszulki z logo funduszu oraz czapki z daszkiem, zaś osobą wyróżnionym do wyboru - czapkę bądź koszulkę. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali ulotkę informacyjno-edukacyjną oraz pamiątkowy dyplom. W programie wycieczki przewidziano także część rozrywkową, w której dzieci mogły zagrać w kręgle oraz zjeść ciepły posiłek. Dodatkowo każda ze szkół, która wzięła udział w konkursie na pamiątkę otrzymała pięć sadzonek krzewów ozdobnych, które zasadzone przez uczniów wzbogacą przyszkolną zieleń.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

Szkoła Podstawowa w Biernej:
I miejsce – Julia Jodłowska,
II miejsce – Bartek Jarmulak,
III – Mateusz Szuchalski,
Wyróżnienia: Alicja Kołodyńska, Michał Słonecki.

Szkoła Podstawowa w Studniskach Dolnych:
I miejsce - Patryk Podhalski,
II miejsce – Karolina Sawinie,
III miejsce – Klaudia Nachotko,
Wyróżnienia: Aleksandra Daszkiewicz, Barbara Lis.

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie:
I miejsce – Julita Jakiel,
II miejsce – Gabriela Szatkowska,
III miejsce – Martyna Poliwka,
Wyróżnienia: Weronika Didek, Ania Szkudlarg.

W ramach realizacji projektu Gmina Sulików wykonała ulotki informacyjno-edukacyjne oraz baner okolicznościowy nawiązujący treścią do wymogów wynikających z nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wyżej wymienione ulotki są dostępne w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Sulików, baner zaś wywieszony jest Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do zapoznania się wymogami, jakie każdy z nas musi spełnić, aby przestrzegać przepisów nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa