potrąconyW środę (11.05) cna drodze wojewódzkiej numer 296 pomiędzy Ruszowem a Iłową doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierująca pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania i uderzyła w rowerzystę.

72-letni kierujący jednośladem został zabrany do szpitala celem udzielenia mu dalszej pomocy medycznej. Kierująca osobówką, 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego była pod wpływem metamfetaminy i dodatkowo posiadała sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Kobieta za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 16:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 296 pomiędzy Ruszowem, a Iłową. Według zgłoszenia auto osobowe uderzyło w rowerzystę.
Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe w tym patrol ruchu drogowego.
Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego kierując pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania i najechała na 72-letniego rowerzystę.
Kierujący jednośladem był trzeźwy, ale w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierująca osobówką posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy.
Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Pieńsku w ramach postępowania będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, w którym poszkodowany nie poniósł ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o którym mowa w art. 156 & 1 Kodeksu karnego, zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara pozbawienia wolności jest dużo wyższa i może wynieść nawet do 8 lat.
Kiedy natomiast sprawcą wypadku była osoba w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo sprawca musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi w ramach naprawienia szkody. Egzekucji podlega cały majątek sprawcy, a w sytuacji braku rozdzielności majątkowej, również jego małżonka, w tym posiadane nieruchomości i dochody.
kom. Agnieszka Goguł

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-31

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa