Koncert kwintetoeyTo tytuł koncertu kwintetowego, który odbędzie się 11.08.2022 r., godz. 19:00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura – Miejsce Pamięci Stalag VIII A w Zgorzelcu. Po sukcesie pierwszej edycji Mistrzowski Kurs Harfowy w Görlitz odbędzie się po raz drugi. W dniach od 5 do 14 sierpnia 2022 r. Europamiasto odwiedzą młodzi muzycy.

Pod okiem Lydie Härtelovej, harfistki solowej Praskiej Radiowej Orkiestry Symfonicznej oraz Markusa Thalheimera, harfisty solowego Nowej Filharmonii Łużyckiej, doskonalić swoje umiejętności. W ramach jednego z koncertów finałowych w Europejskim Centrum na terenie Miejsca Pamięci Stalag VIII A zabrzmią dźwięki zapomnianych utworów muzyki kameralnej.
Jest to szczególne miejsce koncertowe: Stalag VIII A to jeden z byłych niemieckich obozów jenieckich z czasów II wojny światowej. Stał się on rozpoznawalny na całym świecie dzięki postaci Oliviera Messiaena, francuskiego kompozytora, który w czasie swojej niewoli skomponował w tym miejscu jedno z najważniejszych dzieł muzyki kameralnej XX w. – „Kwartet na koniec czasu”.
Podczas koncertu usłyszymy jednak nie kwartet, a kwintet w rzadko spotykanym składzie: flet, skrzypce, altówka, wiolonczela i harfa.
Aby podkreślić historię Miejsca Pamięci, w którym odbędzie się koncert, głównym punktem programu będzie kwintet napisany przez Leo Smita, holenderskiego kompozytora, który został zamordowany w obozie zagłady w Sobiborze w 1943 r. Ponadto usłyszymy „Concert à cinq” op.71, pionierskie dzieło skomponowane na ten sam zestaw instrumentów przez Belga Josepha Jongena. Na zakończenie zagrana zostanie „Sonata na altówkę, flet i harfę” Claude’a Debussy’ego, który był źródłem inspiracji dla obu kompozytorów.
Na scenie wystąpi czteroosobowy zespół c/o chamberorchester z Berlina w składzie: Melina Elbe-Hegenauer (flet), Mark Kagan (skrzypce), Alexina Hawkins (altówka) i Stefano Cucuzzella (wiolonczela), a towarzyszyć im będzie trener Mistrzowskiego Kursu Markus Thalheimer.
Zapraszamy również na koncert finałowy w dniu 13.08.2022 r. o godz. 19:30 w Kulturforum Görlitzer Synagoge, podczas którego wystąpią uczestnicy Mistrzowskiego Kursu Harfowego. Będzie to dla nich okazja do zaprezentowania utworów, nad którymi pracowali w czasie trwania kursu oraz zdobycia cennego doświadczenia scenicznego.
Bilety na koncert (60 zł/40 zł ulgowe) można zakupić w informacji turystycznej Görlitz-Information (Obermarkt 32) lub w kasie wieczornej. Rezerwacji można dokonać po adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Aby umożliwić wszystkim chętnym udział w koncercie, organizujemy darmowy transport do Miejsca Pamięci. Odjazd o godz. 18:00 spod Mostu Staromiejskiego (przy Piwnicy Staromiejskiej). Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem +49 3581 66 12 69.

(UMZ)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6800zł 4,7100zł
usd USD 4,6700zł 4,7200zł
usd CHF 4,8600zł 4,8900zł
usd GBP 5,3500zł 5,3900zł
czk CZK 0.1890zł 0.1920zł

Kurs z dnia: 2022-09-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa