Rozsmakuj sięEuropa-Miasto Zgorzelec/Görlitz czeka jesień w kulinarnej odsłonie: wydany po raz pierwszy paszport smakosza pozwoli miłośnikom sztuki kulinarnej z regionu przez miesiąc poznawać bogatą ofertę gastronomiczną polsko-niemieckiego miasta nad Nysą. Paszport smakosza to najnowszy pomysł spółki Europastadt GörlitzZgorzelec, która w ten niecodzienny sposób zaprasza do rozsmakowania się w Europa-Mieście nie tylko w przenośni, ale też dosłownie.

Paszporty są już dostępne w Informacji Turystycznej w Görlitz. Od 30 października do 30 listopada ich posiadacze będą mogli samodzielnie wybrać trzy spośród sześciu uczestniczących w projekcie restauracji z Görlitz i Zgorzelca, by posmakować serwowanych przez nie dań.
Smakowita jesień
Niezwykła architektura, ciekawa historia i bogata oferta kulturalna od dawna już dostarczają gościom położonego nad Nysą Europa-Miasta wielu wrażeń, emocji i doznań. Także smakowych, które tej jesieni będą jednym z głównych akcentów promocyjnych polsko-niemieckiego miasta. Bo wystarczy spojrzeć na menu w polsko-niemieckim mieście, aby dostrzec zaskakującą, ale też bardzo atrakcyjną różnorodność kulinarną, bazującą na tradycyjnych kuchniach: śląskiej, saksońskiej i polskiej, ale wychodzącą poza utrwalone zwyczajem schematy. Pomysłowe połączenia produktów regionalnych, wegańskie i wegetariańskie przysmaki, nowe interpretacje klasycznych potraw, to i o wiele więcej, ale zawsze ze smakiem, znaleźć można w ofercie lokalnych restauratorów i szefów kuchni.
“Restauratorzy w Europa-Mieście starają się zapewnić wiele przyjemnych chwil. Oferta kulinarna po obu stronach Nysy to coś wyjątkowego, co chcemy podkreślić jeszcze mocniej, dzięki paszportowi smakosza” – wyjaśnia Eva Wittig, dyrektorka spółki EGZ.
Paszport do krainy smaków
Pierwszy paszport smakosza otwiera przed smakoszami z regionu krainę doznań kulinarnych Europa-Miasta, zapraszając do poznawania w okresie od 30 października do 30 listopada bogatej oferty lokalnych restauracji niemieckich: Obermühle Görlitz, Horschel, Da Vinci i Jakobs oraz polskich: Miódmaliny i Villatoro, które zgłosiły swój udział w nowej akcji promującej Europa-Miasto. Ci, którzy zdecydują się powędrować z tą oryginalną przepustką przez krainę smaków naszego Europa-Miasta, otrzymają ponadto prezent-niespodziankę z produktami do degustacji od regionalnych producentów.
„Naszą akcją chcemy zarówno wesprzeć naszych restauratorów, jak i wypromować Görlitz jako atrakcyjny kierunek turystyczny”, mówi Eva Wittig i dodaje: “Na początek zaczynamy od 200 egzemplarzy. Jeśli akcja zostanie dobrze przyjęta, to jak najbardziej możemy pomyśleć o jej powtórzeniu lub wprowadzeniu na stałe. ”
Paszport kosztuje 99,- Euro i zawiera trzy bony restauracyjne. Można go kupić w Informacji Görlitz na Obermarkt 32 albo zamówić:
• elektronicznie, wysyłając zamówienie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• telefonicznie pod numerem +49 3581-47570.
Opracowała: Renata Burdosz | Samodzielne stanowisko ds. współpracy z mediami

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-06

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa