Policyjne rozgrywkiWielu policjantów poza godzinami spędzonymi w granatowym mundurze realizuje swoje pasje. Większość związana jest ze sportem i aktywnością fizyczną, ale są również takie, które skupiają się głównie na rozwoju intelektualnym – jak na przykład szachy. Po weekendzie okazało się, że w szeregach dolnośląskiej policji służy sporo amatorów tej formy spędzania wolnego czasu, bowiem zgromadzili się oni w Klubie Szachowym Polonia we Wrocławiu, aby wziąć udział w Dolnośląskich Mistrzostwach Policji w Szachach o Puchar Prezesa IPA.


Świat nie jest czarno-biały. Doskonale o tym wiedzą policjanci, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska o Puchar Prezesa IPA. Nad szachownicami zasiedli zarówno doświadczeni zawodnicy - w tym wicemistrz Europy - jak i amatorzy, dla których był to pierwszy turniej w życiu.
Gra toczyła się w systemie szwajcarskim na dystansie 30 minut + 5 sekund na ruch. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał gospodarz zawodów, prezes Klubu Szachowego Polonia Wrocław, pan Artur Czyż. Mimo, że walka toczyła się do ostatniego pionka i zginął niejeden król, gra przebiegła w atmosferze fair play.

Tego dnia najwięcej razy „szach mat” powiedział Piotr Zimny. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Sycowie z rąk członka prezydium IPA Wrocław, Szymona Fiedorowa oraz członka zarządu firmy Synpeko Aleksandry Przygodzkiej otrzymał złoty puchar i dyplom. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Czerniakowi z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, a trzeci stopień podium zajął Andrzej Wużyński, który reprezentował policyjne barwy ze Zgorzelca.

Viktor Popławski wypełnił normę na czwartą, a Błażej Przygodzki i Mariusz Cieślak zdobyli piątą kategorię szachową. Ten ostatni przekonywał jak wiele wspólnego z tym królewskim sportem ma boks. Każdy atak trzeba przygotować, czasem warto się cofnąć, wciągnąć w pułapkę. Jeden błąd kosztuje przegraną. Tyle, że na deskach nie ląduje ciało zawodnika, a jego podrażniona duma i sportowa ambicja.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: IPA Wrocław Błażej Przygodzki

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa