SzukająCzterech cudzoziemców, wśród których był Gruzin, obywatel Filipin, obywatel Mołdowy i Tanzanii, przekazanych zostało przez niemiecką policję funkcjonariuszom Straży Granicznej ze Zgorzelca, natomiast jednego Gruzina przyjęli funkcjonariusze SG z Tuplic. Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani na terenie Niemiec za nielegalny pobyt.


Jak ustalili funkcjonariusze SG, cudzoziemcy zgodnie z prawem przekroczyli granicę państwową na podstawie własnych paszportów oraz wiz uprawniających ich do legalnego pobytu w naszym kraju. Jednak po przybyciu do Polski udali się do Niemiec, by tam złożyć wniosek o azyl lub podjąć pracę. Następnie za nielegalny pobyty na terytorium Niemiec zostali zatrzymani i zgodnie z obowiązującymi przepisami  przekazani do Polski.
Natomiast dwóch obywateli Białorusi, którzy zostali wylegitymowani w Świecku, udawali się autokarami rejsowymi relacji Warszawa-Berlin i Wilno-Berlin do Niemiec. Cudzoziemcy w swoich paszportach mieli zamieszczone wizy z prawem do pracy na terytorium naszego kraju oraz oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi wystawione na jedną z firm znajdujących się w Łodzi, oraz w Opatowie. Jak się okazało podczas rozmowy, jeden z Białorusinów jechał do Frankfurtu nad Menem, gdzie miał już wcześniej załatwioną pracę, natomiast drugi oświadczył, że nie podejmował zatrudnienia na terytorium Polski i udawał się do Berlina. Funkcjonariusze Straży Granicznej z uwagi na cel pobytu cudzoziemców niezgodny z deklarowanym wydali decyzje, na podstawie których Białorusini muszą wyjechać z Polski. Otrzymali także półroczny zakaz wjazdu do Polski oraz pozostałych państw strefy Schengen.

(SG)

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Schronisko 1%

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7800zł
usd USD 4,3600zł 4,4400zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-03-31

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa