Trzy próbyNajwyraźniej ktoś się uparł aby spalić potężny pustostan przy ul. Lwóweckiej w Czarniewie-Zdroju. To nie pierwsze podpalenia pustostanów na terenie izerskiego kurortu, tym razem ktoś jest jednak wyjątkowo zdeterminowany. Pierwszego podpalenia dokonano w piątek około 23. wówczas w jednym z pomieszczeń na parterze dużego pustostanu podpalono zgromadzone tam plastiki i papę. Na szczęście reakcja mieszkańców i druhów OSP była natychmiastowa i pożar nie zdołał się rozwinąć.


Kilkanaście godzin później, w sobotę rano, do stanowiska kierowania PSP w Lubaniu wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze w tym budynku.
Trzecie kolejne zgłoszenie o pożarze wpłynęło w sobotę około 20. Tym razem oprócz zgromadzonych plastików i papy ktoś podpalił styropianową elewację. I ty razem ogień udało się na czas ugasić.
Ktoś wykazuje się wyjątkową determinacją by puścić obiekt z dymem. To nie pierwszy raz gdy w Świeradowie Zdroju, Czarniewie i Pobiednej płoną pustostany, wielokrotnie pisaliśmy o podobnych przypadkach.
Z rozmów z mieszkańcami wyłaniają się dwa wnioski dotyczące przyczyn podpaleń. Pierwszym powodem może być czyszczenie działek pod nowe inwestycje. Choć jak na razie nie widać zbyt wielu inwestorów na działkach gdzie dochodziło do podpaleń. Teraz jednak może się to zmienić bo ze względu na nowe inwestycje w tej części Świeradowa-Zdroju Czerniawa staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów.
Drugą z przyczyn i to w tej chwili bardziej prawdopodobną może być czyjaś piromania czyli chorobliwa żądza podpalania związana z zaburzeniami psychicznymi. Ewidentnie w tamtym rejonie ktoś lubi bawić się ogniem. Świadczyć o tym mogą częste pożary pustostanów i wyjątkowo częste podpalenia nieużytków do których dochodzi w tamtym rejonie. W sezonie bywały to nawet cztery wyjazdy w ciągu doby do płonących traw.
(red.)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa