Podnoszą umiejętnościGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu pozyskał dofinansowanie ze środków  z Krajowego Funduszu Szkoleniowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu na szkolenia pracowników pt. „Wzmocnienie kompetencji w zakresie pracy socjalnej w wymiarze prawnym, metodycznym i praktycznym”. Ośrodek w Zgorzelcu wniósł wkład własny w wysokości 1800 zł, zaś 7200zł kosztów kształcenia ustawicznego sfinansował PUP w Zgorzelcu.


Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. Celem utworzenia KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki.
 W dniach 16 i 17 marca 2023r. pracownicy socjalni oraz asystent rodziny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu uczestniczyli w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania przemocy pt. „Działalność zespołu interdyscyplinarnego w myśl znowelizowanych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej” oraz „Interdyscyplinarna współpraca służb na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Niezbędne umiejętności i wiedza podstawą skutecznego działania” .
Celem szkoleń było nabycie przez jego uczestników praktycznych umiejętności dotyczących prowadzenia działań pomocowych wobec osób doświadczających i stosujących przemoc domową w oparciu o znowelizowane przepisy ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Podczas szkoleń uczestnicy zapoznali się z nowymi uprawnieniami i obowiązkami zespołów interdyscyplinarnych w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej na terenie gminy oraz metodyki pracy grup diagnostyczno-pomocowych.
W dniu 30 marca 2023r. pracownicy socjalni oraz asystent rodziny uczestniczyli w superwizji pracy socjalnej. Superwizja polega na ustawicznym rozwoju zawodowym pracowników socjalnych, służącym utrzymaniu wysokiego poziomu świadczonych usług, zachowaniu i wzmacnianiu kompetencji zawodowych, udzielaniu wsparcia, poszukiwaniu źródeł trudności w pracy i możliwości ich pokonywania.
Celem superwizji było podniesienie kompetencji w prawidłowym komunikowaniu się oraz nawiązywaniu prawidłowych relacji z różnymi typami klientów. Pracownicy nabyli umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach w pracy z rodzinami korzystającymi z pomocy społecznej. Nabyli również wiedzę na temat funkcjonowania klientów pomocy społecznej i ich wpływu na proces pomagania.
Superwizja pracy socjalnej umożliwiła pracownikom wglądu we własne emocje oraz nauczyła sposobu radzenia sobie z redukowaniem napięć związanych z wykonywaniem obowiązków zawodowych.
(GZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa