Nowe ksiązkiNowe książki pojawią się na półkach w szkole i przedszkolu. Będą publikacje dla maluchów, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem i dla tych, którzy literaturę pochłaniają całymi tomami. Wszystko za sprawą dotacji, którą miasto pozyskało z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. Sporo nowości książkowych pojawi się w bibliotece szkolnej, która obecnie posiada 11 428 woluminów.

A będzie ich jeszcze więcej, ponieważ miasto pozyskało na ten cel dotację w kwocie 12 000 zł. Poza zakupem kolejnych egzemplarzy w bibliotece powstanie także kącik czytelniczo- relaksacyjny z odpowiednimi wyposażeniem i oświetleniem, które pozwoli dzieciom na odpoczynek przy ulubionej literaturze. W ramach dotacji szkoła zakupi również książki na nowoczesnych nośnikach.
W ramach propagowania czytelnictwa szkoła zaplanowała także szereg akcji: „Narodowe Czytanie”, „Dzień Głośnego Czytania”, „Pasowanie na czytelnika” „Mała książka-wielki człowiek” „Czytam sobie i czytam Tobie”, „Bookcrossing – Święto Uwalniania Książek”, „Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek” oraz spotkania i warsztaty z twórcami literatury dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także konkursów czytelniczych i prac plastycznych związanych z literaturą.
Środki na zakup nowości książkowych w kwocie 2400 zł otrzymało także Przedszkole Publiczne w Zawidowie. W każdej sali, o czym nie wszyscy wiedzą, znajdują się tzw. „Kąciki książki” – to pierwsze miejsca, w którym buduje się przyjaźń malucha z książkami poprzez oglądanie ilustracji i odkrywanie kształtów.  Przedszkolne „Kąciki książki” również zostaną wzbogacone o nowe publikacje bajkowo-czytelnicze.
Promowanie czytelnictwa wśród zawidowskich przedszkolaków odbywa się dzięki organizacji różnych akcji np. spotkań z rodzicami i dziadkami, którzy czytają dzieciom bajeczki. Odbywają się także cyklicznie przeglądy recytatorskie i konkursy plastyczne np.  „Moja ulubiona bajka”.  
Nowe księgozbiory zakupione zostaną z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
(UMZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa