Zdawali na karę rowerowąW Szkole Podstawowej w Sulikowie uczniowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W części praktycznej uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, którzy kontrolowali poprawności wykonywanych zadań. Mundurowi rozmawiali także z uczniami na temat przepisów ruchu drogowego, między innymi o zasadach jazdy na hulajnodze elektrycznej i przepisów dotyczących pieszych.

Funkcjonariusze omówili również zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Policjanci ruchu drogowego wspierają szkoły w egzaminach na karty rowerowe. Dokument ten jest obecnie niezbędny dla określonej grupy wiekowej do jazdy na elektrycznej hulajnodze. Przypominamy, że potrzebują ją osoby w wieku od 10 do 18 roku życia. Innym rozwiązaniem jest prawo jazdy AM, A1, B1, T. Dopiero wtedy można kierować elektryczną hulajnogą. Użytkownicy tych pojazdów, także ci najmłodsi, muszą zapoznać się z obowiązującymi przepisami, by bezpiecznie poruszać się po drogach.
Tym razem na zaproszenie szkoły w Sulikowie policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” uczestniczyli w egzaminach na karty rowerowe. Po zdaniu części teoretycznej uczniowie pod okiem funkcjonariuszy zdawali część praktyczną. Mimo towarzyszącego stresu, uczniowie poradzili sobie z zadaniem.
Spotkanie z uczniami było również okazją do przekazania cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i to nie tylko tego drogowego. Funkcjonariusze u progu wakacji rozmawiali z młodymi ludźmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa