Złodziejki 2Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili dwie podejrzane o dokonanie kradzieży na terenie dyskoteki. Łupem kobiet padła między innymi gotówka w różnej walucie, która w większości została odzyskana. Policjanci zabezpieczyli prawie 14 tysięcy złotych i skradzioną kartę płatniczą, przy użyciu której jedna z zatrzymanych usiłowała zapłacić w sklepie.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili i zatrzymali dwie kobiety podejrzane w sprawie kradzieży pieniędzy w różnej walucie, telefonu oraz dokumentów i karty płatniczej.
Do przestępstwa doszło w miniony weekend na terenie dyskoteki. Panie bawiły się w klubie, a następnie wyszły z lokalu z cudzym bezrękawnikiem. Kiedy sprawdziły kieszenie, dokonały podziału gotówki, która była w różnej walucie. Jedna z kobiet zabrała też kartę płatniczą. Pozostałe rzeczy, jak twierdzą, wyrzuciły.
Informacje zebrane przez policjantów pozwoliły na wytypowanie osób, które mogły mieć związek z kradzieżą. Jako pierwsza została zatrzymana 28-letnia kobieta. W jej miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli część pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Dodatkowo kryminalni odzyskali też kartę płatniczą należącą do pokrzywdzonego, którą kobieta próbował zapłacić w sklepie. Jednak to jej się nie udało, bo została wcześniej zastrzeżona.  
Następnie kryminalni zatrzymali 50-latkę, ciotkę i wspólniczkę 28-latki. W wyniku sprawdzenia miejsca zamieszkania starszej z kobiet funkcjonariusze odzyskali kolejne pieniądze. Podejrzane zdążyły już częściowo wymienić euro na złotówki i wydać na bieżące potrzeby oraz uregulować swoje zadłużenia.
Policjanci odzyskali gotówkę w dwóch walutach, łącznie po przeliczeniu na złotówki daje to kwotę blisko 14 tysięcy.
Obie zatrzymane to mieszkanki Bolesławca. 50-latka odpowie za kradzież, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 28-latka usłyszała dwa zarzuty, pierwszy związany z kradzieżą a drugi dotyczący usiłowania włamania się na konto bankowe poprzez użycie skradzionej karty, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa