Złodziejki 2Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili dwie podejrzane o dokonanie kradzieży na terenie dyskoteki. Łupem kobiet padła między innymi gotówka w różnej walucie, która w większości została odzyskana. Policjanci zabezpieczyli prawie 14 tysięcy złotych i skradzioną kartę płatniczą, przy użyciu której jedna z zatrzymanych usiłowała zapłacić w sklepie.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili i zatrzymali dwie kobiety podejrzane w sprawie kradzieży pieniędzy w różnej walucie, telefonu oraz dokumentów i karty płatniczej.
Do przestępstwa doszło w miniony weekend na terenie dyskoteki. Panie bawiły się w klubie, a następnie wyszły z lokalu z cudzym bezrękawnikiem. Kiedy sprawdziły kieszenie, dokonały podziału gotówki, która była w różnej walucie. Jedna z kobiet zabrała też kartę płatniczą. Pozostałe rzeczy, jak twierdzą, wyrzuciły.
Informacje zebrane przez policjantów pozwoliły na wytypowanie osób, które mogły mieć związek z kradzieżą. Jako pierwsza została zatrzymana 28-letnia kobieta. W jej miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli część pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Dodatkowo kryminalni odzyskali też kartę płatniczą należącą do pokrzywdzonego, którą kobieta próbował zapłacić w sklepie. Jednak to jej się nie udało, bo została wcześniej zastrzeżona.  
Następnie kryminalni zatrzymali 50-latkę, ciotkę i wspólniczkę 28-latki. W wyniku sprawdzenia miejsca zamieszkania starszej z kobiet funkcjonariusze odzyskali kolejne pieniądze. Podejrzane zdążyły już częściowo wymienić euro na złotówki i wydać na bieżące potrzeby oraz uregulować swoje zadłużenia.
Policjanci odzyskali gotówkę w dwóch walutach, łącznie po przeliczeniu na złotówki daje to kwotę blisko 14 tysięcy.
Obie zatrzymane to mieszkanki Bolesławca. 50-latka odpowie za kradzież, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 28-latka usłyszała dwa zarzuty, pierwszy związany z kradzieżą a drugi dotyczący usiłowania włamania się na konto bankowe poprzez użycie skradzionej karty, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa