Chroń dziłąkęSezon działkowy rozpoczął się na dobre, niestety razem z nim zauważalna jest zwiększona aktywność włamywaczy do ogrodowych altan. Zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia i nie dajmy się okraść.


Aby skutecznie ustrzec się przed złodziejami powinniśmy zwracać większą uwagę na zabezpieczenie swoich ogródków działkowych. W domkach nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów. Kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, czy agregaty najlepiej zabrać ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
Należy zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną. Pamiętajmy o zabezpieczeniu drzwi i okien w swojej altanie. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy klucza pod wycieraczką. Altankę lub działkowy domek należy zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei. Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu.
Przypominamy, aby zawsze zwracać uwagę na hałasy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce. Ważna jest również współpraca z sąsiadami. Informujmy się wzajemnie o podejrzanych osobach, które przebywają na działkach. Podczas naszej nieobecności poprośmy sąsiada, aby w miarę możliwości zwrócił uwagę na naszą posiadłość i informował o niepokojących sytuacjach.
Nie zapominajmy, że złodzieje mogą wejść na działkę, także wtedy gdy przebywają na niej działkowicze i korzystając z okazji niepostrzeżenie ukraść pozostawione w otwartych altanach torebki, telefony czy portfele.
W przypadku włamania należy powiadomić Policję. Jeżeli to możliwe zapamiętajmy, jak najwięcej szczegółów, które pomogą w ustaleniu sprawców przestępstwa. Wszelkie zagrożenia, należy na bieżąco zgłaszać policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego właściwego dla rejonu na którym jest działka.
Źródło: policja.pl

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa