NIE daj się nabraćZgorzeleccy policjanci otrzymali (13.09) cztery zgłoszenia od mieszkańców Zgorzelca o próbie oszustw. Seniorzy odebrali telefony od rzekomych wnuczków i policjantów z informacją o spowodowanym przez ich członków rodziny wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście seniorzy byli świadomi zagrożenia i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.


Prowadzone akcje profilaktyczne skierowane do seniorów sprawiają, że coraz większa liczba mieszkańców naszego powiatu jest świadoma zagrożeń i nie daje się oszukać. Tak było wczoraj, gdy dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał cztery zgłoszenia od mieszkańców Zgorzelca o próbie wyłudzenia od nich pieniędzy. Potencjalne ofiary otrzymywały telefony od rzekomych wnuczków lub policjantów z informacją o spowodowanym przez ich członków rodzin wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście wszyscy seniorzy wyczuli oszustwo i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.
Pamiętajmy, aby ustrzec się przed oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta, należy zachować ostrożność w sytuacjach gdy ktoś prosi nas o pieniądze, a po ich odbiór ma zgłosić się obca nam osoba. Upewnijmy się, czy rzeczywiście ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz Policji nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na wskazany rachunek bankowy.
Zwracamy się również do młodych ludzi, aby informowali swoich rodziców, dziadków, sąsiadów mieszkających samotnie jak działają oszuści i jak należy się zachować w podejrzanych sytuacjach.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-12

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa