Uwazaj na oszustówUważaj na internetowych oszustów! Niestety 57-letnia mieszkanka gminy Zgorzelec została oszukana na 1300 złotych. Kobieta znalazła na jednym z portali społecznościowych ogłoszenie firmy sprzedającej opał. Po przekierowaniu na stronę rzekomego sklepu dokonała zakupu, przelewając pieniądze na wskazany rachunek. Niestety sprzedający nie wywiązał się z warunków umowy i towaru nie przysłał, a strona sklepu zniknęła. Apelujemy o rozwagę przy płatnościach internetowych.


Rozglądając się za cenami opału na rynku, zazwyczaj szukamy najlepszej oferty. Jednak należy się zastanowić, czy rzeczywiście niska cena towaru będzie równoznaczna z jego jakością oraz uczciwością sprzedawcy.
Niestety oszuści wciąż są aktywni. Kolejnym ich sposobem na nieuczciwe wzbogacenie się są oszustwa przy zakupie opału. Przekonała się o tym 57-letnia mieszkanka gminy Zgorzelec, która została oszukana przy zakupie opału. W połowie października kobieta na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie firmy sprzedającej opał. Po kliknięciu w reklamę została przekierowana na rzekomą stronę firmy, gdzie dokonała zakupu, wpłacając pieniądze na wskazany rachunek. Gdy nie otrzymała zamówionego towaru próbowała skontaktować się ze sprzedającym, jednak strona internetowa oszusta już nie istniała.
Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy dokonywaniu zakupów w Internecie. Pamiętaj: Kupuj i zamawiaj u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców - sprawdź czy posiadają prawdziwe dane, opinie, komentarze; Uważaj na phishing - strony internetowe podszywające się pod istniejące firmy - sprawdzaj ich autentyczność; Uważaj na atrakcyjne okazje - oszust kusi niską ceną. Super oferta, zaniżona cena - to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę; Zastosuj ograniczone zaufanie do konsultantów telefonicznych, nie wszyscy mają dobre zamiary; Jeżeli możesz zapłać przy odbiorze towaru.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa