piesTo projekt realizowany przez Wrocławski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce z siedzibą w Warszawie. Głównym celem projektu „Pies pod paragrafem” jest zwiększenie świadomości opiekunów zwierząt domowych oraz gospodarskich we wszystkich gminach na terenie

Województwa Dolnośląskiego zarówno w zakresie ich podstawowych, fizjologicznych potrzeb – takich jak zapewnienie schronienia przed warunkami atmosferycznymi.

Dostępu do wody i karmy czy obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie – jak również w zakresie obowiązku leczenia zwierzęcia w przypadku choroby oraz zapewnienia mu dobrostanu w aspekcie psychicznym, chociażby poprzez uświadomienie o naganności stałego utrzymywania psów na łańcuchach, w kojcach w sposób stały, bez zapewnienia im niezbędnego ruchu, spacerów, kontaktu z człowiekiem itp. 
W pierwszym etapie do urzędów gmin została przesłana informacja o projekcie wraz z plakatami edukacyjnymi informującymi o potrzebach zwierząt oraz możliwych sankcjach w przypadku ich niezapewnienia przez opiekunów, jak również o możliwych kontrolach w tym zakresie. ​
Kolejnym etapem projektu jest przeprowadzenie kontroli warunków oraz stanu zdrowotnego zwierząt domowych i gospodarskich przez inspektorów Wrocławskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami we współpracy z pracownikami Urzędów Gmin, a w razie potrzeby również Powiatowych Inspektoratów Weterynarii, funkcjonariuszami Policji i Straży Gminnej lub Miejskiej w wybranych miejscowościach położonych w Województwie Dolnośląskim.
Z powyższych przedsięwzięć zostaną sporządzone raporty ukazujące poziom zainteresowania projektem w dolnośląskich miejscowościach, ilość gmin i miejscowości, które zdecydowały się wziąć w nim udział, jak również rodzaje i skalę naruszeń w zakresie dobrostanu zwierząt. Raporty zostaną przekazane do władz na szczeblu krajowym.
​Źródło: TOZ Wrocław

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa