Modernizacja budynku przy ulicy Grunwaldzkiej Przy ulicy Grunwaldzkiej trwają prace na potężnym obiekcie. Ekipa budowlana rozpoczęła porządkowanie ostatniego piętra budynku, przygotowując je do wyburzenia. Nie ma już śladu po kotłowni, portierni i pomieszczeniu gospodarczym. Powstał tam dwustanowiskowy garaż, naprawiona została kolizja energetyczna i wymienione ogrodzenie.


Tak jak już wspominaliśmy budynek przy ulicy Grunwaldzkiej wchodzi w fazę przebudowy. Aktualnie trwają prace porządkowe na ostatnim pietrze budynku, po czym ekipa budowlana dokona rozbiórki ostatniej kondygnacji, schodów zewnętrznych i komina zewnętrznego.
Jeśli chodzi o prace wewnątrz obiektu – to tutaj firma wykona: nowe tynki, posadzki, wykładziny ścienne, malowanie ścian i sufitów, a także wymiana instalacji: wodociągowej, kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej i teletechnicznej.
Wykończenie zewnętrzne to nowa elewacja, cokół, stolarka okienna i drzwiowa, stropodach, dach, obróbka blacharska, rynny, rury spustowe i parapety.
W ramach robót wykonywanych na podstawie odrębnej umowy został już wybudowany garaż dwustanowiskowy, wymienione ogrodzenie oraz wyburzone trzy budynki portierni, kotłowni oraz wolnostojący budynek gospodarczy.
W budynku przewidziano dziewięć lokali usługowo-biurowych i jeden lokal przeznaczony na siłownię. W siłowni zaprojektowano salę główną – siłownię, oraz węzeł szatniowo – sanitarny.
W każdym lokalu biurowo-usługowym zaprojektowano pomieszczenie główne oraz część socjalną z WC i przedsionkiem. Ponadto, na parterze przewidziano kotłownię i pomieszczenie techniczne.
Budynek będzie posiadał wydzieloną klatkę schodową z windą.
Na realizację inwestycji gmina pozyskała środki z rządowego programu Polski Ład.
(GZ/Foto:GZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa