Prawo jazdyUczniowie Szkoły Podstawowej Tęcza przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Cześć praktyczną prowadził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, który kontrolował poprawności wykonywanych zadań. Mundurowy rozmawiał także z uczniami na temat przepisów ruchu drogowego, między innymi o zasadach jazdy na hulajnodze elektrycznej i przepisów dotyczących pieszych. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną omówiła zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.


Policjanci ruchu drogowego wspierają szkoły w egzaminach na karty rowerowe. Dokument ten jest obecnie niezbędny dla określonej grupy wiekowej do jazdy na elektrycznej hulajnodze. Przypominamy, że potrzebują ją osoby w wieku od 10 do 18 roku życia. Innym rozwiązaniem jest prawo jazdy AM, A1, B1, T. Dopiero wtedy można kierować elektryczną hulajnogą. Użytkownicy tych pojazdów, także ci najmłodsi, muszą zapoznać się z obowiązującymi przepisami, by bezpiecznie poruszać się po drogach.
Tym razem na zaproszenie Szkoły Podstawowej Tęcza policjant ze zgorzeleckiej „drogówki” wziął udział w egzaminach na karty rowerowe. Po zdaniu części teoretycznej uczniowie pod okiem funkcjonariusza zdawali część praktyczną. Mimo towarzyszącego stresu, uczniowie poradzili sobie z zadaniem.
Spotkanie z uczniami było również okazją do przekazania cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i to nie tylko tego drogowego. U progu wakacji zgorzelecka profilaktyk rozmawiała z młodymi ludźmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-25

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa