Dzieci w trójstykuWiosenne spotkanie w Karkonoszach o tematyce związanej z ekologią i ochroną środowiska przeprowadzone w ramach projektu programu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM. Dzieci z Porajowa, Zittau i czeskiej Dolni Podluzi realizowały program spotkania w Świeradowie Zdroju.


Aby zachęcić młodych ludzi do poznania różnorodności regionu pogranicza, jego walorów krajoznawczych oraz pogłębienia wiedzy na temat ochrony środowiska, rokrocznie organizowane są spotkania dzieci w Euroregionie Nysa.
To kolejne spotkanie zorganizowane w ramach współpracy przygranicznej prowadzonej przez wydział Współpracy Regionalnej i Transgranicznej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni.
Są to pozaszkolne spotkania dzieci i młodzieży realizowane zgodnie z rocznym programem międzynarodowej grupy pn. „Dzieci w trójstyku" w ramach, której prowadzone są działania w zakresie przeciwdziałania przemocy i agresji wśród dzieci.
Stało się już tradycją, że w regionie przygranicznym młodzi ludzie wspólnie spędzają czas na nauce i poznawaniu kraju swojego partnera, jego tradycji i obyczajów.
Podczas spotkania w pełni zrealizowano program edukacji przyrodniczej i ekologicznej, jak również zorganizowano wiele atrakcji i zabaw integracyjnych umożliwiających komunikowanie się i eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród młodzieży.
Projekt uzyskał wsparcie finansowe udzielone przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
motto:
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.
Autor: Paulo Coelho
Bądź sobą – szukaj własnej drogi – Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. – Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków – Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim.

UMiGB

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa