Porady dla działkowcówPrognozowane na najbliższe dni ocieplenie spowoduje, że chętniej skorzystamy z wypoczynku na terenie ogrodów działkowych. Aby nic nie zakłóciło nam tego wypoczynku lubańscy policjanci przypominają kilka zasad bezpieczeństwa: W czasie wykonywania prac ogrodowych lub wypoczynku przedmioty typu torebka, dokumenty, portfel nie pozostawiajmy bez nadzoru, w miejscu dostępnym dla innych osób.

 


· Posiadany na ogrodzie sprzęt, narzędzia i wyposażenie oznakujmy, nadając mu cechy indywidualne. Zachowajmy dokumentację (z numerami fabrycznymi) tego sprzętu i zróbmy zdjęcie: takie informacje przydadzą się w przypadku ewentualnej kradzieży.
· W celu zminimalizowania ryzyka kradzieży wskazane jest dokonywanie okresowych przeglądów sprawności zamków, kłódek i zawiasów, wymieniając uszkodzone zabezpieczenia.
· Reagujmy, gdy uznamy to za konieczne - nie zacierajmy śladów przestępstwa, ustalmy ewentualnych świadków, a w nagłych przypadkach nie działajmy sami, poprośmy o pomoc sąsiadów i niezwłocznie poinformujmy Policję o swoich spostrzeżeniach.
· Pamiętajmy, że czujne oko sąsiada bywa najlepszym zabezpieczeniem!
· Pamiętajmy, że łupem złodziei podają nie tylko wartościowe przedmioty, ale także z pozoru bezużyteczne metalowe przedmioty/odpady, które są potem sprzedawane na skupach złomu. Warto zawczasu takie przedmioty samemu usunąć.
· Pozostawiając samochody na parkingach znajdujących się na obrzeżach ogrodów działkowych, pamiętajmy o zabezpieczeniu pojazdu i nie pozostawianiu wartościowych przedmiotów na wierzchu.
nadkom. Dagmara Hołod

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa