DSC01189W sobotę 29 czerwca w Gminie Zgorzelec pogoda nareszcie pozwoliła na przeprowadzenie Regionalnych Zawodów w skokach przez przeszkody. Na starcie stanęli jeźdźcy i amazonki z Polski i Niemiec. Głównym organizatorem było Łużyckie Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Na koń".

 

Zapraszamy do galerii !


Rozegrano siedem konkurencji o zróżnicowanym stopniu trudności. W pierwszym, towarzyskim konkursie dokładności „krzyżaki" pierwsze miejsce ex aequo zajęli: koń Wydma pod Matyldą Kasner, Mazgaj pod Julią Zagdańską, Apis pod Idą Wasilik, Toskania i Agnieszka Langer-Haniszewska i Niespodzianka z Matyldą Dubniak. Kolejne miejsca zajęli: Baster z Klaudią Hećman, Ewedel i Paulina Latus, Joker i Klaudia Pulst oraz Monaco Ewita pod Oliwią Frankiewicz.

W drugim z towarzyskich konkursów na dokładność, pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Niespodzianka pod Klaudią Dubniak: Felicita Ewita i Agnieszka Piłat, kuc Mazgaj i Julia Zagdańska, Monaco Ewita i Oliwia Frankiewicz, Wydma i Matylda Kasner, Erotyka i Roksana Raniś, Apis i Ida Wasilik, Toskania i Agnieszka Langer-Haniszewska, Wivien i Sandra Łukasik, Baster i Klaudia Hećman oraz Irlandia Omar Ostrowski. Kolejne miejsca zajęli: Joker i Klaudia Pulst, Nemo i Angelika Turecka, Lida i Karolina Antonowicz oraz Lida, tym razem pod Nikolą Drabik.

Trzeci towarzyski konkurs dokładności wygrała Felicita Ewita pod Agnieszką Piłat. Drugie miejsce wywalczyła Irlandia pod Omarem Ostrowskim. Trzecie miejsce ex aequo przypadło Erotyce pod Roksaną Raniś i Wivien pod Sandrą Łukasik. Dalsze miejsca zajęli: Joker i Klaudia Pulst, Nemo i Angelika Turecka, Emiel S z Magdaleną Kwiatkowską i Baster z Klaudią Hećman.

Konkurs z trafieniem w normę czasu wygrał Asteroid pod Marzeną Bielecką, drugi był kuc Czaka i Magdalena Kasner. Na pudle zmieścił się jeszcze luc Felicita Ewita pod Magdaleną Piłat. Kolejne miejsca zajęli: Brega i Katarzyna Ćwiertniak, Favera i Daniel Wieliczko oraz Magnat pod Mariuszem Łupkowskim.

Drugi konkurs z trafieniem w normę czasu wygrał Asteroid pod Marzeną Bielecką przed kucem Czaka z Matyldą Kasner i kucem Felicita Ewita pod Agnieszką Piłat.

Konkurs dwufazowy wygrał kuc Czaka pod Matyldą Kasner, drga była La strada L z Jarosławem Porębą a trzeci Agat pod Idą Wasilik. Kolejne miejsca zajęli: Panty i Domiska Nowak, Silvio Son 56 i Mariusz Łupkowski, Roadrunner 4 i Jakub Pielech, Asteroid i Marzena Bielecka, Mistral i Jakub Pielech, Secura i Szymon Nachotko, Favera i Daniel Wieliczko, Magnat i Mariusz Łupkowski, Brega i Katarzyna Ćwiertniak oraz All Gierek WM pod Szymonem Nachotko.

Drugi z konkursów dwufazowych wygrał kuc Czaka pod Matyldą Kasner przed La stradą L pod Jarosławem Porębą i Agatem pod Idą Wasilik. Kolejne miejsca zajęli: Panty pod Dominiką Nowak, Silvio Son 56 i Mariusz Łupkowski, Roadrunner i Jakub Pielech, Asteroid i Marzena Bielecka, Mistral i Jakub Pielech oraz All Gierek WM z Szymonem Nachotko.

Konkurs o wzrastającym stopniu trudności – zwykłym z Jokerem, wygrała Romina 384 i Christina Günther. Drugi był Karat Carte d'Or z Markiem Modelewskim a trzeci Karat Cafe Au Lait, także z dżokejem Markiem Modelewskim. Kolejne miejsca zajęli: Callisto 12 z Agnieszką Brzezińską, Kosmiczny Przypadek i Jarosław Poręba, M-codini oraz Christina Günther, Koretto i Daniel Wieliczko, Cirabell D i Dominik Ebermann, Legion pod Zbigniewem Grzankowskim oraz Lucky Luck z Karoliną Hryciuk.

Mistrzem Powiatu Zgorzeleckiego w konkursie zwykłym został koń Romina 384 pod amazonką Christiną Günther przed Katarem Carte d'Or pod Markiem Modelewskim oraz Agatem pod Idą Wasilik.

Zawody sędziowali: Anna Augustyńska Mincger – arbiter główny oraz Anna Krzesiewicz i Lucyna Łasica. Gospodarzem toru był Kazimierz Lewandowski. Imprezę wspierała Gmina Zgorzelec i Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.
(GRE)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa