zabezpiecz swój rower przed kradzieżaO tym jak wiele przyjemności można czerpać z jazdy na rowerze nie trzeba nikogo przekonywać. Słoneczna pogoda sprzyja miłośnikom dwóch kółek. Niestety, część właścicieli swoich jednośladów zapomina o tym, że rower, niejednokrotnie przedstawiający dużą wartość materialną, może być łakomym kąskiem dla złodziei.

 

 

 

Co zrobić, aby uniknąć kradzieży?

- Najlepiej, aby już przy zakupie roweru zadbać o to, aby w sposób lekkomyślny nie mógł zmienić właściciela. Po pierwsze znajdźmy numer ramy i zanotujmy go. Dobrą praktyką jest też dodatkowe oznakowanie swojego pojazdu.

- Bardzo ważną czynnością, jest używanie blokad w czasie pozostawiania roweru na ulicy lub parkingu (np. przy sklepie). Należy pamiętać, że nawet najprostsze zabezpieczenie jest lepsze od żadnego. Ważne, aby było ono używane zawsze, niezależnie od czasu planowanego postoju.

- Decydując się na zakup roweru dla dziecka, należy zwracać uwagę, aby w czasie zabawy rower nie był pozostawiany w przypadkowym miejscu. Nadal można zaobserwować dzieci, które po chwili jazdy, odkładają rower i bawią się zupełnie inaczej, a często daleko od miejsca, gdzie leży rower. Pochłonięte zabawą dzieci, nie zwracają uwagi co dzieje się z ich pojazdem.

Ostatnia sprawa to wyposażenie dodatkowe. Oczywiście zalecane jest, aby było ono kompletne i sprawne. Wiele elementów dodatkowego wyposażenia, tj. lampy, liczniki prędkości, pompki itp. można bardzo szybko i prosto zdemontować. W interesie każdego właściciela roweru powinno być zabieranie takich przedmiotów ze sobą w czasie postoju roweru.

PRZYPOMINAMY!

Rower można oznakować w każdej jednostce Policji powiatu zgorzeleckiego. Aby to uczynić należy zabrać ze sobą: rower, dowód zakupu roweru oraz dokument tożsamości. Na miejscu policjant sprawdzi stan faktyczny roweru z dokumentami. Każdy rower otrzymuje swój indywidualny numer, który przypisany jest do właściciela.

Antoni Owsiak

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa