Rozczytane dzieciakiW Węglińcu jest prowadzona akcja pod tytułem „Milion przygód z książką" do której przystąpiły biblioteki publiczne gminy Węgliniec wraz z 100 bibliotekami z Polski. Projekt zainicjowany został przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowany jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

Celem akcji jest propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na potrzeby akcji Wydawnictwo Media Rodzina przekazało pięć tysięcy książek do bibliotek- my otrzymaliśmy ok. 50. Są wśród nich baśnie, przygody Kota Prota, książki edukacyjne promujące zawody z serii „Mądra Mysz" i „Ja wiem", „Mam przyjaciela...", cykl książek „Nazywam się..." przedstawiających sylwetki ludzi, którzy zmienili świat, a także książki dla chłopców i dziewczyn poruszające ważne sprawy wieku dojrzewania.

Na spotkaniu w węglinieckiej bibliotece dzieci zapoznały się, z jakże ważnym w ostatnim czasie tematem, czyli segregacją odpadów. Na początku spotkania zebrani wysłuchali książki „Mam przyjaciela śmieciarza", w której zapoznali się podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi segregacji odpadów, kolorów pojemników na śmieci czy rodzajem wytwarzanych odpadów. Po wysłuchaniu opowieści młodzi czytelnicy musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem posegregowania zebranych odpadów. Przy pomocy dostępnych ulotek zgromadzone śmieci umieszczone zostały w odpowiednich pojemnikach. I trzeba przyznać, że zadaniu temu towarzyszyły silne emocje i merytoryczne dyskusje. W prowadzonej dyskusji ważnym okazał się sposób wykorzystania zebranych odpadów. Okazało się, że można zrobić z nich ciekawe ozdoby, nietypowe zabawki, co udowodniono na zajęciach plastycznych.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa