UKS Ostrovia 85Niedzielny mecz UKS Basket z Ostrovią Ostrów Wielkopolski przenosił widzów hali przy Maratońskiej z piekła przygnębienia do nieba słodkiego zwycięstwa. Podopieczne trenera Piotra Pietryka bardzo niemrawo weszły w mecz. Nie bardzo wiadomo, co było tego przyczyną. Czyżby czuły lek przed drużyną, która jeszcze dwa sezony temu występowała w koszykarskiej ekstralidze kobiet? Przyjezdne bardzo szybko wyszły na prowadzenie, które chwilami momentach sięgało dwudziestu punktów.

Zapraszamy do Galerii!

Przełom nastąpił w trzeciej kwarcie. Szybkie kontrataki po przechwytach przyniosły podwójny efekt. Po pierwsze „cytrynki” systematycznie zaczęły odrabiać straty. Po drugie niespodziewana zmiana stylu gry UKS-u z ataku pozycyjnego na szybkie kontry spowodowało, że wielkopolanki zupełnie się pogubiły. Z minuty na minutę traciły pewność siebie aż w końcu doszło do ostrych, na szczęście słownych incydentów. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie, kiedy przy remisie zgorzelczanki nie straciły zimnej krwi. Ostatni celny rzut na wynik 74:70 razem z syreną nowa środkowa UKS-u Joanna Pawlukiewicz. Bohaterek tego meczu było więcej. Świetnie spisywała się jako rozgrywająca Wiktora Kowalczuk nie do zatrzymania w szybkich kontrach była Patrycja Lipniacka a pod koszem niepodzielnie królowała Justyna Tudryn.
Janusz Grzeszczuk
Foto: GRE
Citronex UKS Basket: Justyna Tudryn 22 pkt, Wiktora Kowalczuk 15 pkt, Joanna Pawlukiewicz 14, Patrycja Lipniacka 9, Nina Łozowska 4 pkt, Wiktoria Marcinów 3 pkt, Nina Ferenc 2 pkt.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4710zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-09-17

Pogoda

booked.net