UKS Ostrovia 85Niedzielny mecz UKS Basket z Ostrovią Ostrów Wielkopolski przenosił widzów hali przy Maratońskiej z piekła przygnębienia do nieba słodkiego zwycięstwa. Podopieczne trenera Piotra Pietryka bardzo niemrawo weszły w mecz. Nie bardzo wiadomo, co było tego przyczyną. Czyżby czuły lek przed drużyną, która jeszcze dwa sezony temu występowała w koszykarskiej ekstralidze kobiet? Przyjezdne bardzo szybko wyszły na prowadzenie, które chwilami momentach sięgało dwudziestu punktów.

Zapraszamy do Galerii!

Przełom nastąpił w trzeciej kwarcie. Szybkie kontrataki po przechwytach przyniosły podwójny efekt. Po pierwsze „cytrynki” systematycznie zaczęły odrabiać straty. Po drugie niespodziewana zmiana stylu gry UKS-u z ataku pozycyjnego na szybkie kontry spowodowało, że wielkopolanki zupełnie się pogubiły. Z minuty na minutę traciły pewność siebie aż w końcu doszło do ostrych, na szczęście słownych incydentów. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie, kiedy przy remisie zgorzelczanki nie straciły zimnej krwi. Ostatni celny rzut na wynik 74:70 razem z syreną nowa środkowa UKS-u Joanna Pawlukiewicz. Bohaterek tego meczu było więcej. Świetnie spisywała się jako rozgrywająca Wiktora Kowalczuk nie do zatrzymania w szybkich kontrach była Patrycja Lipniacka a pod koszem niepodzielnie królowała Justyna Tudryn.
Janusz Grzeszczuk
Citronex UKS Basket: Justyna Tudryn 22 pkt, Wiktora Kowalczuk 15 pkt, Joanna Pawlukiewicz 14, Patrycja Lipniacka 9, Nina Łozowska 4 pkt, Wiktoria Marcinów 3 pkt, Nina Ferenc 2 pkt.