Mały ruch„Mały ruch przygraniczny” na przykład w celach zakupowych lub spacerowych jest nadal możliwy po obu stronach granicy w ramach pobytu do 24 godzin bez kwarantanny. Saksońskie Ministerstwo Spraw Społecznych zmieniło saksońskie zasady kwarantanny dla wjeżdżających z obszaru ryzyka.

Saksońskie regulacje dopuszczają krótki pobyt do 24 godzin np. w celach zakupowych po obu stronach granicy. Z obowiązku domowej kwarantanny są wyłączone ponadto osoby, które przyjeżdżają do Saksonii, aby odwiedzić krewnych 1. stopnia, małżonka/małżonkę lub partnera życiowego nie mieszkającego w tym samym gospodarstwie domowym lub też mają prawo do opieki lub kontaktów. Kwarantanna nie dotyczy również osób pracujących, studiujących lub uczących się w Saksonii, które przynajmniej raz w tygodniu wracają do swojego miejsca zamieszkania, jak również personelu służby zdrowia oraz osób zatrudnionych  w przewozie towarów i osób przez granicę bez ograniczeń czasowych.
Ważna informacja dla polskich obywateli: w Niemczech jest obowiązek noszenia maseczek w sklepach, w komunikacji publicznej i w specjalnie oznakowanych strefach dla pieszych.
Po stronie niemieckiej handel działa, zamknięte zaś są muzea, kina, teatr, placówki spędzania czasu wolnego. Restauracje działają na wynos.
Źródło: Urząd Miasta Goerlitz

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.465zł 4.475zł
usd USD 3.660zł 3.680zł
czk CZK 0.1682zł 0.1695zł

Kurs z dnia: 2020-12-04

Pogoda

booked.net