MuzeumOd kilku lat w Spytkowie funkcjonuje Muzeum Rolnicze Wsi, powstałe z inicjatywy Mieszkańców, prowadzone przez Stowarzyszenie Pracy Samarytańskiej dla Mieszkańców Wsi Ręczyn, Spytków, Kostrzyna i Niedów. Budynek po przedwojennej Remizie Straży Pożarnej to maleńka perełka wsi. Funkcjonujący przez wiele lat jako Świetlica Wiejska, wymagał gruntownego remontu.

To jest odwodnienia, osuszenia murów i konserwacji ścian specjalistycznymi preparatami, wymiany okien i drzwi, remontu instalacji elektrycznej, tynkowania, naprawy dachu, malowania i wykonania elewacji zewnętrznej.
Usilne staranie Prezes Stowarzyszenia Pani Heleny Podrazy i Sołtys Pani Ewy Kurdziel, a także Mieszkańców Wsi i zrozumienie potrzeb przez Gminę Zgorzelec, zaowocowało decyzją o remoncie Muzeum Rolniczego Wsi w Spytkowie.
Działanie mogło zostać zrealizowane dzięki dużemu zaangażowaniu Gminy Zgorzelec, w tym przede wszystkim Wójta Pana Piotra Machaja, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Małgorzaty Korelin, oraz mieszkańców Wsi, przede wszystkim Marka Kurdziela.
Budynek został wyremontowany i gotowy do przyjmowania kolejnych gości. O eksponaty i porządek w Muzeum i wokół dbają Panie Teresa Śniadała i Anna Kotiuszko. Muzeum odwiedzane jest przez pojedyncze osoby. Na grupy Muzeum oczekiwać będzie w okresie, kiedy tylko ustąpią ograniczenia. Zapraszamy!
Źródło: UG Zgorzelec

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.465zł 4.475zł
usd USD 3.660zł 3.680zł
czk CZK 0.1682zł 0.1695zł

Kurs z dnia: 2020-12-04

Pogoda

booked.net