SaksoniaOd 17 listopada przekraczających granicę polsko-saksońską w ramach małego ruchu granicznego obowiązują nowe zasady pobytu na terenie Saksonii. W związku z rozprzestrzenianiem się eidemii zaostrzeniu uległy przepisy dotyczące kwarantanny dla osób przybywających lub wracających na teren landu z obszarów ryzyka. rozporządzenie będzie obowiązywać do odwołania.


W oficjalnym komunikacie saksońskie ministerstwo spraw socjalnych informuje, że z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny przy wjeździe z Polski na teren Saksonii będą zwolnione tylko te osoby, których pobyt na terenie landu wynika z ważnych przyczyn zawodowych, społecznych lub medycznych i nie będzie trwał dłużej niż 12 godzin. Obostrzenia nie dotyczą więc pracowników transgranicznych, uczniów, studentów i osób leczących się w Niemczech, jednak muszą oni pamiętać, że pobytu nie mogą wykorzystywać na zakupy, tankowanie, czy udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych lub rozrywkowych.
- Wielokrotnie wyraźnie wskazywałam, że ze względu na wysoką liczbę infekcji bardzo krytycznie oceniam ożywioną transgraniczną turystykę zakupową. W obliczu poważnej sytuacji zdecydowaliśmy, że podróże na zakupy lub na tankowanie nie będą już zwolnione z obowiązku kwarantanny - skomentowała zakazy Petra Köpping, krajowa minister spraw społecznych.
(UMZ)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7400zł 3.7600zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-12

Pogoda

booked.net