korona8 stycznia rząd Saksonii przedstawił nowe rozporządzenie, które obowiązywać będzie od 11 stycznia do 7 lutego 2021 roku włącznie. Tym samym Lockdown w Niemczech został przedłużony. Pojawiła się również długo oczekiwana informacja dotycząca testów dla pracowników transgranicznych. I tak, osoby regularnie przekraczające granice (m.in. pracownicy transgraniczni) od 18 stycznia będą miały obowiązek wykonywania testów na obecność SARS-CoV2  jeden raz w tygodniu. 

(nie jak było to początkowo przewidziane – dwa razy w tygodniu, począwszy od  11 stycznia).
Testy wykonane w Polsce i Czechach będą akceptowane. W przypadku pracowników, którzy nie będą mogli przetestować się w swoim kraju, rząd Saksonii wesprze zatrudniające ich niemieckie przedsiębiorstwa, jeśli zdecydują się zorganizować testowanie pracowników, kwotą 10 euro za każdy test.
Nowe zapisy zawierają m.in. zalecenie korzystania z publicznych środków transportu tylko w koniecznych sytuacjach w celu ograniczenia liczby pasażerów w autobusach, tramwajach i pociągach do minimum, jak również zalecenie dla pracodawców do stwarzania możliwości pracy zdalnej.
Dozwolone są spotkania osób z jednego gospodarstwa domowego, w towarzystwie partnera lub partnerki i z osobami, wobec których zachodzi prawo do opieki lub prawo do kontaktu, oraz z jedną osobą z innego gospodarstwa domowego. Dopuszczalna jest niezarobkowa opieka nad dziećmi poniżej 14 roku życia z maksymalnie dwóch gospodarstw domowych na zasadzie wzajemności w ramach stałych, rodzinnych lub sąsiedzkich kontaktów.
Dobro dziecka uważane jest za ważny powód opuszczenia miejsca zamieszkania. Dotyczy to zarówno ograniczenia w przemieszczaniu się, jak i zakazu wychodzenia w godz. 22-6. W Saksonii nadal obowiązuje strefa 15 km dla przemieszczenia w celu dokonania zakupów lub ruchu na świeżym powietrzu.
Całą treść rozporządzenia można znaleźć na stronie: https://www.coronavirus.sachsen.de/amtliche-bekanntmachungen.html
Źródło: https://www.coronavirus.sachsen.de

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5350zł 4.5400zł
usd USD 3.7250zł 3.7350zł
czk CZK 0.1715zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2021-01-25

Pogoda

booked.net