DyktandoCzy da się przeprowadzać lokalne konkursy polonistyczne w czasach pandemii? Zazwyczaj takie wydarzenia odbywały się w bibliotekach lub w salach uczelnianych. Obecne czasy wymagają jednak nietypowych rozwiązań, dlatego też Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, współpracując z portalem Dyktanda.pl w najbliższą niedzielę (21 lutego), organizuje II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście za pośrednictwem internetu, czyli w sposób bezpieczny i wygodny.


Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że do wspólnej zabawy można zaprosić także osoby niebędące członkami miejscowej społeczności. Z tego powodu dyktando przygotowano w dwóch kategoriach: Zamkniętej, skierowanej do dorosłych mieszkańców Przasnysza i powiatu przasnyskiego, oraz Otwartej, do której dołączyć mogą wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek oraz miejsce zamieszkania.
II Dyktando Przasnyskie rozpocznie się o godzinie 16:00 (21.02.2021 r.). Każdy uczestnik będzie miał 20 minut na rozwiązanie specjalnie przygotowanego tekstu. Liczy się poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas – im szybciej ktoś rozwiąże, tym lepiej. Z tego powodu dobrze jest wcześniej poznać sposób rozwiązywania dyktand online, rozwiązując kilka spośród 5 tys. dyktand udostępnionych w portalu Dyktanda.pl.
Już dziś można zapisać się do odpowiedniej kategorii na stronie https://dyktanda.pl/lista-konkursow
Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla najlepszych uczestników przewidziano nagrody. Zapraszamy do ortograficznych potyczek w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz serwisu Dyktanda.pl!
Źródło: Zespół Dyktanda.pl

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5300zł 4.5450zł
usd USD 3.7500zł 3.7700zł
czk CZK 0.1710zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2021-03-03

Pogoda

booked.net