starżTylko wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 10 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. Wśród zatrzymanych było 6 obywateli Ukrainy, dwóch Gruzinów, Rosjanin i obywatel Iraku. Od 18 stycznia funkcjonariusze z tej placówki zatrzymali już 90 cudzoziemców nierespektujących polskiego prawa. Obywatele Ukrainy zatrzymani zostali w wyniku kontroli auta, którym podróżowali.

Cudzoziemcy posiadając polskie wizy z prawem do pracy, nie podjęli zatrudnienia u polskiego pracodawcy. Tego samego dnia, kiedy przekroczyli wschodnią granicę, udali się w kierunku Niemiec by tam znaleźć lepiej płatną pracę. Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani, posiadane wizy zostały unieważnione a oni sami zobowiązani do wyjazdy z Polski. Kolejny ich przyjazd do naszego kraju możliwy będzie po upływie 6 miesięcy. Takie decyzje otrzymał także obywatele Rosji i Gruzji, którzy podobnie jak obywatele Ukrainy pomimo posiadania możliwości legalnego zatrudnienia w Polsce podjęli próbę wyjazdu do Niemiec.
Kolejnych dwóch cudzoziemców – obywatela Iraku oraz obywatela Gruzji zatrzymanych zostało zaraz po przekazaniu ich przez służby niemieckie. Obywatel Rosji zatrzymany został w Niemczech za nielegalny pobyt oraz za przekroczenie granicy polsko – niemieckiej wbrew przepisom. Natomiast obywatel Iraku przyleciał do Polski na podstawie wizy turystycznej i natychmiast wyjechał do Francji, by tam złożyć wniosek o azyl, po czym wyjechał do Niemiec. Po przekazaniu cudzoziemca do Polski złożył on wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium naszego kraju.
Pomimo trwających od połowy stycznia trudnych, zimowych warunków pogodowych   funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca nie zaprzestali kontroli, których celem było zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji od 18 stycznia do 18 zatrzymali 90 cudzoziemców, którzy naruszyli Polskie. W przeważającej mierze byli to obywatele Ukrainy oraz Gruzji i Mołdawii, których pobyt w Polsce był inny niż deklarowali podczas przekraczania granicy. Cudzoziemcu ci posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce lub inne dokumenty na podstawie których mogli legalnie pracować w naszym kraju, jednak posłużyły im one wyłącznie do wjazdu do Strefy Schengen. 
 Pomimo trwających od połowy stycznia trudnych, zimowych warunków pogodowych   funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca nie zaprzestali kontroli, których celem było zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji. W okresie od 18 stycznia do 18 lutego zatrzymali 90 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. W przeważającej przepisy te naruszyli obywatele Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Funkcjonariusze ustalili, że ich pobyt w Polsce był inny niż deklarowali podczas przekraczania granicy. Cudzoziemcy ci posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce lub inne dokumenty, na podstawie których mogli legalnie pracować w naszym kraju. Dokumenty te jednak posłużyły im wyłącznie do wjazdu do strefy Schengen. Kolejną grupą zatrzymanych cudzoziemców byli ci, którzy swój pobyt na terytorium państw Schegen przedłużyli ponad dopuszczalny okres. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy otrzymali już decyzje na podstawie których muszą wyjechać z Polski.   

(NOSG)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5300zł 4.5450zł
usd USD 3.7500zł 3.7700zł
czk CZK 0.1710zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2021-03-03

Pogoda

booked.net