kontrolaWciąż bardzo dużo jest kierowców, którzy pomimo grożących im konsekwencji prawnych lekceważą nie tylko obowiązujące przepisy, ale i sądowe zakazy. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników dróg. Od początku roku policjanci na drogach naszego powiatu zatrzymali 45 osób, które kierowały pojazdami pomimo sądowych zakazów i 23 które wsiadły za kółko pomimo cofniętych uprawnień.

Pierwej grupie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, drugiej do lat 2.
Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 22 kierujących po narkotykach i 10 w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Ponadto od początku roku funkcjonariusze zatrzymali 22 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Oprócz punktów karnych i mandatów kierowcy stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i przede wszystkim nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas.
podkom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5300zł 4.5450zł
usd USD 3.7500zł 3.7700zł
czk CZK 0.1710zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2021-03-03

Pogoda

booked.net