Wyrywkowe kontrole 2W związku z tym, że od niedzieli (21.03) przy wjeździe z Polski do Niemiec należy posiadać ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa, dzisiaj na przjeściu granicznym Zgorzelec/Görlitz odbywały się wyrywkowe kontrole samochodów wjeżdżających do Niemiec. Wymagany przez Niemców test może być wykonany najwcześniej 48h przed wjazdem. Czas liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku.

Aktualnie wymogi nstytut Roberta Kocha spełniają testy PCR, LAMP, TMA i szybkie testy antygenowe. Szybkie testy antygenowe muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość ≥ 80%, swoistość ≥ 97%. Testy wykonywane w Polsce są uznawane. Wynik testu musi być w jęz. angielskim, francuskim lub niemieckim. Szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z obowiązku wykonania testu.
Testy wykonywane w Polsce są uznawane. Szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z obowiązku wykonania testu. 
NIE musisz mieć testu przed wjazdem z Polski do Niemiec, jeżeli:
• przewozisz zawodowo ludzi, towary lub dobra i jesteś w Polsce lub Niemczech mniej niż 72h (w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przepisy landowe wymagają jednak testu również od kierowców zawodowych);
• przejeżdżasz przez Niemcy w tranzycie (bez zbędnych postojów);
• przejeżdżałaś/-eś wcześniej przez Polskę w tranzycie (bez zbędnych postojów);
• jesteś zwolniona/-y na podstawie decyzji właściwych władz lokalnych (np. urzędu ds. zdrowia).
Zarejestruj swój wjazd z Polski do Niemiec na stronie www.einreiseanmeldung.de.
NIE musisz rejestrować wjazdu z Polski do Niemiec, jeżeli:
• przejeżdżasz przez Niemcy w tranzycie (bez zbędnych postojów);
• przejeżdżałaś/-eś wcześniej przez Polskę w tranzycie (bez zbędnych postojów);
• podróżujesz w ramach małego ruchu przygranicznego do 24h.
Uzyskanie negatywnego wyniku testu przed wjazdem, szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z kwarantanny. O tym, czy jesteś zwolniony z kwarantanny decydują przepisy kraju związkowego do którego wjeżdżasz. Długość trwania kwarantanny oraz możliwość zwolnienia różnią się w zależności od kraju związkowego.
W Saksonii Pracownicy transgraniczni  będą musieli wykonywać dwa razy w tygodniu test na COVID-19. Test można wykonać bezpośrednio po wjeździe do Niemiec, ale przed rozpoczęciem pracy. 
Do Saksonii wjazd bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego jest możliwy tylko w przypadku posiadania ważnego powodu i jest ograniczony do 12h (za ważny powód wjazdu nie są uznawane zakupy, prywatny udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych lub spędzanie wolnego czasu).
Nie jest planowane wprowadzenie stałych kontroli granicznych przy wjeździe z Polski do Niemiec. Jednak w przypadku wyrywkowej kontroli granicznej brak potwierdzenia rejestracji wjazdu lub negatywnego wyniku testu może wiązać się z mandatem i nakazem opuszczenia Niemiec.

Źródło: gov.pl, coronavirus.sachsen.de

Wyrywkowe kontrole 1

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net