4 14 2021 NistkaestenTegoroczna wiosna zaczęła się opadami śniegu, mroźnym wiatrem oraz przymrozkami. Jednak mimo to można ją już poczuć i usłyszeć. Ćwierkają pierwsze ptaki, można zobaczyć już szpaki i usłyszeć śpiew skowronków. Ale dlaczego zima była tak uporczywa? Paradoksalnie, zjawisko to jest związane z globalnym ociepleniem, ponieważ kurcząca się pokrywa lodowa bieguna północnego wpływa na prądy atmosferyczne.

Te silne pasma wiatru, tworzą obszary wysokiego i niskiego ciśnienia na półkuli północnej. Według badań, brak mas lodu prowadzi do zmian kierunku wiatru. Zimna pogoda, burze i wiosenne opady śniegu, to konsekwencje ocieplenia klimatu dla Europy, Ameryki Północnej i Azji Wschodniej.
Naszemu światu zwierząt nie jest łatwo przystosować się do ciągle zmieniających się warunków. Jednak do pewnego stopnia, możemy pomóc im przetrwać. Dla ptaków śpiewających można zamontować w ogrodzie, odpowiednie budki lęgowe. Istnieje kilka sztuczek, których można użyć, aby wspierać różne gatunki ptaków. Na przykład, sikory bogatki uważane są za agresywne w obronie własnej przestrzeni życiowej, w związku z tym słabsze gatunki ptaków nie mają szans na zdobycie budki lęgowej na terenach, na których występują bogatki. Jeśli jednak powiesimy budki lęgowe o średnicy otworu 28 zamiast 32 mm, sikora sosnówka i modraszka zyskają bezpieczne schronienie, w którym nie zmieszczą się większe sikory. Od połowy marca szanse na zasiedlenie nowo zainstalowanej budki lęgowej, z każdym dniem odrobinę maleją. Ale dla ptaków wędrownych, jak na przykład muchołówki żałobne, które wracają nieco później, puste budki lęgowe będą atutem.
Każdy, kto chciałby angażować się w na rzecz rodzimego ptactwa, może wesprzeć Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec w działaniach na rzecz ochrony dzikich zwierząt w regionie, obejmując patronat ochrony przyrody. Więcej informacji na nasze-zoo.pl w zakładce wsparcie.

Foto: Pixabay
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net