IMG 7251Od północy 30 marca obowiązują nowe zasady dla osób podróżujących do Polski z Niemiec. Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. Przekraczając granicę należy mieć ze sobą negatywny wynik testu diagnostycznego. Na zachodniej granicy funkcjonują posterunki stałe, w których funkcjonariusze przez całą dobę wykonają czynności kontrolne wobec podróżnych udających się z Niemiec do Polski.

Kontrole sanitarne realizowane są także w postaci patroli mobilnych. Patrole te przemieszczają się w rejony dróg przecinających granicę państwa. W ciągu jednej z ostatnich dób funkcjonariusze SG skontrolowali 3 923 osoby udające się z Niemiec do Polski. Okazało się, że 1 607 osób nie posiadło negatywnego testu, 1 183 osoby były zwolnione z konieczności posiadania takiego testu i byli to w większości pracownicy transgraniczni. Natomiast 345 osób, które nie miało negatywnego wyniku testu zrezygnowało z dalszej podróży do Polski, a kolejne 79 osób pouczono o obowiązku skontaktowania się z sanepidem i udania się na 10 dniową kwarantannę. Na zachodniej granicy w kontrole sanitarne zaangażowanych zostało w pierwszej dobie 67 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ilość funkcjonariuszy realizujących te zadania będzie się zwiększała a co za tym idzie zwiększona zostanie także liczba patroli oraz liczba dokonywanych kontroli.
Kontrole sanitarne odbywają się od 27 lutego także na granicy południowej z Republiką Czeską. Ruch w tamtym rejonie jest nieco mniejszy. Ostatniej doby na polsko-czeskim odcinku granicy państwowej znajdującej się na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali wyrywko ponad 1 300 osób, z których 1 027 było zwolnionych z konieczności posiadania negatywnego wyniku testu, 24 osoby wróciły do Czech, natomiast 11 pouczono o konieczności podania się obowiązkowej kwarantannie.
Źródło: Straż Graniczna

IMG 7265

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.54500zł 4.5550zł
usd USD 3.7900zł 4.8100zł
czk CZK 0.1735zł 0.1750zł

Kurs z dnia: 2021-04-19

Pogoda

booked.net