Zatrzymany 2Policjanci w Lubaniu nocą z 2 na 3 kwietnia 2021 roku zatrzymali 31 - letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo kontynuowanej ucieczki samochodem osobowym i dalej pieszo został zatrzymany po pościgu na terenie powiatu zgorzeleckiego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 kwietnia br., gdzie policjanci zauważyli pojazd oraz w jego wnętrzu osobę poszukiwaną przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Wobec kierowcy samochodu osobowego marki Volkswagen przemieszczającego się ulicami Lubania wydali wyraźne sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania się, które zignorował i rozpoczął ucieczkę przed radiowozem Policji. Funkcjonariusze podjęli pościg, gdzie wymieniony z dużą prędkością oddalał się w kierunku powiatu zgorzeleckiego. Kontynuował ucieczkę krętymi drogami gminnymi i wiejskimi chcąc uniknąć kontroli drogowej. W miejscowości Radzimów Dolny porzucił swój samochód, gdzie kontynuował ucieczkę pieszo wbiegając w rejon budynków. Policjanci zatrzymali 31 – latka ukrywającego się w rejonie jednej z posesji, gdzie schował się pod pozostawionym tam stołem.
Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, do popełnionych przez niego przestępstw znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą oraz naruszenia miru domowego na przełomie marca i kwietnia 2021 roku na terenie Lubania. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, charakter popełnionych przestępstw, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu zebrali obszerny materiał dowodowy, gdzie na jego podstawie przedstawiono zatrzymanemu zarzuty naruszenia miru domowego, znęcania się psychicznego i fizycznego nad członkiem rodziny, kierowania gróźb karalnych jak również nie zatrzymania się do kontroli drogowej policjantom przemieszczających się oznakowanym pojazdem Policji.
Sąd Rejonowy II Wydział Karny przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie wobec zatrzymanego sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.54500zł 4.5550zł
usd USD 3.7900zł 4.8100zł
czk CZK 0.1735zł 0.1750zł

Kurs z dnia: 2021-04-19

Pogoda

booked.net