protest straz granicznaFunkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w czwartek (08.04) dwóch poszukiwanych Polaków. Jeden z nich za kradzieże rowerów spędzi w zakładzie karnym 831 dni. Na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 8 kwietnia przekazanego przez służby niemieckie Polaka. Mężczyzna wydalony został po odbyciu kary pozbawienia wolności za kradzieże i posiadanie narkotyków na terytorium Niemiec.

Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że jest on poszukiwany na podstawie czterech zarządzeń sądów i prokuratury w celu zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego. Poszukiwany mężczyzna miał na swoim sumieniu liczne kradzieże oraz niszczenie cudzego mienia. Za te przestępstwa spędzi ponad 25 miesięcy w odosobnieniu.
Natomiast także wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali przekazanego z Niemiec Polaka. Mężczyzna został wydalony z Niemiec po odbyciu kary 20 miesięcy pozbawienia wolności za dokonywane w Niemczech kradzieże. Podczas potwierdzania jego danych personalnych funkcjonariusze ustalili, że także w Polsce jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Przekazany Polak poszukiwany był na podstawie dwóch zarządzeń Sądu Rejonowego w Białogardzie w celu odbycia 831 dni kary pozbawienia wolności za liczne kradzieże rowerów.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net