Elektrograty wymiatamy z szafy 2Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zgorzelcu w dniu 20 kwietnia 2021 roku przeprowadzi kolejną w tym roku akcję wywozu odpadów wielkogabarytowych (stare meble, sprzęt RTV i AGD, dywany). 20 kwietnia (wtorek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Ujazd). Kolejne akcje wywozu zaplanowano na 12 i 20 lipca oraz 4 i 12 października – w tych miesiącach na terenie Zgorzelca będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych.


Uwaga!
Akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych nie obejmuje zbierania odpadów typu : gruz, odpadów po remontach (drzwi, okna, urządzenia sanitarne, itp.).
Odbieranie odpadów odbywać się będzie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w od godz. 9-tej (w dniu wywozu zgłoszenia przyjmowane są do godziny 9-tej) .
Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie MPGK Sp. z o.o. , ul. Łużycka 3 , pokój nr 2 lub pod numerami telefonów: 75 77 58 440 i 75 77 57 990 , 75 77 58 484 wew. 42, 43
Odpady wielkogabarytowe zabierane są nieodpłatnie zgodnie z umieszczonym na stronie internetowej „Harmonogramem wywozu odpadów wielkogabarytowych”.
Odpady wielkogabarytowe wystawione w innych terminach niż podane w harmonogramie będą odbierane wyłącznie odpłatnie po zgłoszeniu do siedziby Spółki.
Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na rok 2021.
Przypominamy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), w którym mieszkańcy Zgorzelca mogą nieodpłatnie zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne został z dniem 1 stycznia 2020 roku przeniesiony na składowisko odpadów w Jędrzychowicach.
Godziny otwarcia:
• od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 16:00 oprócz dni ustawowo wolnych od pracy
• w piątki w godzinach od 7:00 do 18:00 oprócz dni ustawowo wolnych od pracy
• w soboty od 8:00 do 14:00
Jakie odpady przyjmuje PSZOK w Jędrzychowicach? Informacje znajdziemy na stronie internetowej www.mpgk.zgorzelec.pl
Przypominamy, że z końcem marca mieszkańcom zostały nadane indywidualne numery rachunków bankowych do wpłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zmiana nie dotyczy podatników, którzy środki na opłatę za odpady przekazywali przez zarządcę (członkowie wspólnot, spółdzielni, TBS).
Zachęcamy do dokonywania płatności za pośrednictwem portalu podatkowego pod adresem: podatki.zgorzelec.eu
Opłata przez Gminny Portal Podatkowy
Usługa e-podatki umożliwiająca całodobowy, bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o wszystkich posiadanych wobec Gminy zobowiązaniach wynikających z podatków lokalnych.
Użytkownik posiadający nieruchomości opodatkowane podatkiem od nieruchomości w Gminie Miejskiej Zgorzelec, może przeglądać i weryfikować na swoim indywidualnym koncie wymiar podatków i opłat za pośrednictwem Internetu. Przeglądanie konta jest możliwe 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Źródło: MPGK w Zgorzelcu
Foto: zbiórka

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net