noresize 1Dzieci z przedszkola na jednych z zajęć uczyły się poznawać emocje. Przygodę rozpoczęły od opowiadania „Pluszowy Tygrysek”. Wspólnie wyjaśniły sobie pojęcie „empatii” i odpowiedzieli na pytania. Następnie wysłuchały różnorodnych dźwięków i opowiadały o swoich uczuciach pojawiających się przy danym dźwięku. Rysowały swoje emocje. Obejrzały również filmy edukacyjne i animacje, które były wstępem do ciekawych rozmów o empatii, przyjaźni i tolerancji.

Dużo radości sprawiło rysowanie Emocjaczy, tworzenie flagi nowo odkrytej krainy – Empatii w aplikacji Quiver oraz empatycznych okularów. Były też wspólne ćwiczenia według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które nie tylko rozwijały ruch, ale uczyły współpracy i zaufania do drugiej osoby.
Moduł IV zakończyliśmy obchodami Dnia Osób z Zespołem Downa, rozmawiając na temat niepełnosprawności oraz konieczności troski o innych. Solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa wykonaliśmy pomysłowe skarpetkowe pacynki, zakładki do książek i założyliśmy skarpetki nie do pary. Dzięki temu projektowi zrozumieliśmy, że empatia jest niezwykle ważną umiejętnością w życiu społecznym.
A.D.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net