437 81692Policjanci ze zgorzeleckiej komendy na jednej z ulic w Zgorzelcu po pościgu zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Jak się okazało mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Do zdarzenia doszło gdy Policjanci na jednej z ulic w mieście próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki bmw.

Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kontynuował jazdę. Do pościgu włączyli się funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany.
Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma cofnięte decyzją starosty uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo w samochodzie policjanci zabezpieczyli liczne elektronarzędzia, których pochodzenie będą ustalać.
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierującemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.
Ponadto, w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.
podkom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net