oszukane staruszkiJedna z seniorek z naszego miasta została wczoraj oszukana metodą na „policjanta CBŚP”. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi. Nie przekazujmy pieniędzy nieznanym osobom. Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz Policji nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie i nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom.


Wczoraj jedna z mieszkanek Zgorzelca została oszukana metodą na tzw. „policjanta CBŚP”. Do seniorki zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji i poinformował ją, że do jej klatki schodowej weszło trzech bandytów i jej oszczędności są zagrożone. Rozmówca prowadził z kobietą dialog przez ponad dwie godziny, przekonując seniorkę, aby wyrzuciła pieniądze przez okno. Przestępca tak manipulował rozmową, aby wzbudzić jej zaufanie. W tym samym czasie seniorka dodzwoniła się z telefonu komórkowego do swojej rodziny, cały czas mając aktywne połączenie z przestępcą. Sprawca słysząc rozmowę z najbliższymi zaczął krzyczeć na kobietę, upewniając ją, że jest z policji i ją ochroni. Po chwili, gdy rodzina seniorki zaczęła pukać do jej drzwi, kobieta była już tak zdezorientowana i wystraszona, że wyrzuciła przez okno 40 000 zł.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o zachowanie ostrożności i czujności w sytuacjach , gdy ktoś prosi nas o pożyczenie pieniędzy, czy przekazanie ich nieznanym osobom.
Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz policji nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom.
podkom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net