Zabezpiecz Sezon porządkowania ogródków działkowych jeszcze się nie rozpoczął jednak słoneczna pogoda sprzyja do spędzania czasu na działkach i drobnych prac. W tym czasie na terenach ogródków działkowych mogą pojawić się nieproszeni goście. Przypominamy o zachowaniu ostrożności i właściwym zabezpieczeniu mienia przez działkowiczów.


Bolączką właścicieli ogródków działkowych są uszkodzenia mienia oraz kradzieże i włamania do altanek. Aby ustrzec się przed wizytą intruzów, a także zminimalizować ryzyko poniesienia szkód policja zachęca aby działkowicze:
- zabezpieczyli sprzęt ogrodniczy, który najczęściej pada łupem złodziei,
- założyli solidne zamki w swojej altanie, pomyśl o zamontowaniu dobrych bezpiecznych drzwi, najlepiej by były okute blachą oraz okien z szybami antywłamaniowymi;
- unikali pozostawiania wewnątrz i w pobliżu altan materiałów łatwopalnych,
- często kontrolowali swoje działki, zwłaszcza te, które są znacznie oddalone od miejsc uczęszczanych,
- jak najszybciej powiadamiali policję w przypadku zauważenia przestępstwa i nie zacierali śladów po działaniach sprawcy.
- dobrze jest kiedy pracując lub odpoczywając na działce zwracamy uwagę na teren ogrodu sąsiada, na to, czy nie przebywają tam obce osoby.
W przypadku zauważanie nieznanych osób błąkających się po ogrodach działkowych lub uzyskania informacji, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa prosimy o kontakt z dzielnicowym – jego dane znajdziesz na stronie internetowej
(red.)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net