dwa porozumieniaBurmistrz Miasta Zgorzelec – Rafał Gronicz oraz Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu – Zofia Barczyk wspólnie podpisali porozumienie określające zasad współpracy w zakresie utworzenia  Punktu Szczepień Powszechnych w ramach Narodowego Programu Szczepień.


Zgodnie z treścią dokumentu WS-SPZOZ m.in. zobowiązuje się do zapewnienia na własny koszt profesjonalnego personelu medycznego, realizującego kwalifikację do szczepień oraz szczepienia oraz koordynatora szczepień i osób prowadzących umawianie pacjentów, a także sprzętu medycznego: kozetek, defibrylatora, zestawu przeciwwstrząsowego,  lodówki na szczepionki, stojaka na kroplówki, aparatów do pomiaru ciśnienia i środków ochrony osobistej personelu medycznego. Strony zgodnie postanowiły, że  wynagrodzenie wypłacane przez NFZ za dokonane szczepienia pacjentów przeciw COVID-19  stanowić  będzie wyłączny przychód WS-SPZOZ w Zgorzelcu.
Odrębnym porozumieniem pomiędzy WS-SPZOZ a Centrum Sportowo Rekreacyjnym Sp. z o.o. uregulowano bezpłatne użyczenie pomieszczeń hali sportowej dla WS-SPZOZ na potrzeby utworzenia  Punktu Szczepień Powszechnych. CSR, podpisem Prezesa Piotra Gruszczyńskiego, zobowiązało się m.in. do przygotowania i wyposażenia 6  stanowisk szczepiących /boksów/,
w których będzie się odbywać kwalifikacja i  szczepienia, pomieszczenia pełniącego rolę izolatki, stanowiska rejestracji, stanowisk do wypełniania kwestionariuszy kwalifikacyjnych do szczepień, przygotowania poczekalni, udostępnienia toalet, utrzymywania czystości w strefie poruszania się pacjentów oraz zapewnienia personelu utrzymującego porządek i dystans społeczny wynoszący co najmniej 1,5m między pacjentami.
 (UMZ)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net