water 2057924 960 720W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu zgorzeleckiego policjanci apelują o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Wciąż pojawiające się przypadki oszustw na terenie województwa dolnośląskiego pokazują, że sprawcy nie tylko wymyślają nowe metody, aby nas okraść, ale wciąż korzystają ze starych. Jednak schemat działania przestępców zarówno w metodzie na „wnuczka”, „policjanta, czy „pracownika wodociągów”, jest podobny.

Oszuści wykorzystują presje czasu, nasze zdenerwowanie i tak manipulują sytuacją aby w końcu nas okraść. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad w kontaktach z nieznajomymi może uchronić nas przed utratą nie raz latami zbieranych oszczędności.
Pamiętajmy, aby mieć zawsze zamknięte drzwi, a gdy ktoś do nas zapuka sprawdźmy przez wizjer kto nas odwiedził. Zapytajmy o cel wizyty i nie bójmy się poprosić o okazanie legitymacji służbowej. Zadzwońmy do spółdzielni czy innej instytucji i upewnijmy się, że rzeczywiście przysłała do nas swojego przedstawiciela. Jak już wpuścimy kogoś do środka nie zostawiajmy tej osoby samej. Najlepiej jak poprosimy kogoś z rodziny, czy sąsiada, aby był obecny podczas wizyty. Nie podpisujmy tez żadnych umów np. o wymianę licznika, czy innej instalacji zanim ich nie przeczytamy, a gdy treść jest dla nas niezrozumiała umówmy się na jej podpisanie za kilka dni. Pamiętajmy, najgorszy jest pośpiech. Nie dajmy się wywoływanej przez oszustów presji czasu, bądźmy czujni i rozważni.
W przypadku prób wyłudzeń lub podejrzanych osób, które pojawiły się w mieszkaniu, należy poinformować policję pod nr tel. 997 lub 112.
podkom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net