Rajd Gwiezdzisty scaledJuż po raz dziewiętnasty (12,13.06) odbędzie się Gwiaździsty Rajd Rowerowy w Powiecie Görlitz. W tym roku jednak w nieco innej formie. Z powodu pandemii, organizatorzy musieli dostosować swoją koncepcję na ten rok. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się podczas całego weekendu. 9 tras – z Hrádka nad Nisou (CZ)/ Zittau, Radomierzyc (PL), Löbau, Reichenbach/ O.L., Niesky, Bautzen, Hoyerswerdy, Klein Kölzig i Forstu oraz pętla wokół Weißwasser/ O.L. poprowadzą 12 i 13 czerwca 2021 r. do stacji muzealnej Leśnej Kolejki Muskau w Weißwasser/ O.L.


Dla uczestników rajdu zaplanowana jest loteria, w której nagrodą główną będzie rower o wartości 800 EUR.
Trasy rajdu zostaną oznakowane odpowiednim logo. Dodatkowo rowerzyści mogą pobrać ze strony www.sternradfahrt.de ślady GPX dla każdej trasy.  Osoby zainteresowane znajdą tu każdą trasę w formacie pdf do druku, wraz z jej przebiegiem i punktami pieczątkowymi.
Tradycyjna ulotka jest w tym roku dostępna tylko w formie cyfrowej. Kartę uczestnika oraz naklejki można nadal otrzymać w każdym punkcie pieczątkowym. Niemal wszystkie punkty pieczątkowe będą otwarte dla rowerzystów zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Zestawienie można znaleźć również na stronie internetowej.
W tym roku nie będzie autobusów powrotnych, ale w Weißwasser/ O.L. można skorzystać z pociągu kursującego w kierunku Görlitz/ Zittau. Rowerzyści, którzy nie chcą pokonywać długiej trasy, mogą „podjechać” w kierunku mety własnym samochodem i rozpocząć trasę np. z Niesky lub Rietschen. Zestawienie publicznych parkingów można znaleźć na stronie internetowej.
W Weißwasser/ O.L. otwarty będzie dworzec muzealny Leśnej Kolejki Muskau. Dodatkowo przygotowane zostaną stoiska informacyjne z różnorodnymi ofertami, a rowerzyści w godzinach 10:00-16:00 będą mogli odebrać swój dyplom i wrzucić swoją kartę uczestnictwa do urny loterii fantowej. Losowanie odbędzie się po zakończeniu rajdu. Nagrodą główną jest rower o wartości 800 EUR. Kolejka Leśna zapewni drobną gastronomię, dzięki czemu rowerzyści będą mogli wyruszyć w drogę powrotną wzmocnieni i wypoczęci.
Ważna wskazówka: Na teren mety – Leśnej Kolejki Muskau można wejść tylko z aktualnym ważnym testem negatywnym lub ważnym świadectwem szczepienia (min. 14 dni od drugiej dawki szczepienia). Jako dowód akceptowany jest również pozytywny wynik testu PCR sprzed co najmniej 28 dni i maksymalnie sześciu miesięcy lub zaświadczenie lekarskie wydane na podstawie testu PCR. Przy okazywaniu dokumentów należy okazać dowód osobisty. W strefie mety należy nosić maseczkę. Organizator jest zobowiązany do gromadzenia danych kontaktowych. Rowerzyści mogą wydrukować odpowiedni formularz ze strony internetowej i przywieźć ze sobą już wypełniony.
Po stronie polskiej czynne będą dwa punkty pieczątkowe (w godzinach 8.00-11.00):
• CRT w Radomierzycach – Radomierzyce 76,
• Dom Jakuba Böhme – Informacja Turystyczna w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 12.
Więcej informacji na temat tras, punktów pieczątkowych i przebiegu rajdu można znaleźć na stronie internetowej: www.sternradfahrt.de
Osoba do kontaktu:
Pani Maja Daniel-Rublack
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: 0049 3581-3290121
Zródło: www.sternradfahrt.de

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4750zł 4.4850zł
usd USD 3.6800zł 3.7000zł
czk CZK 0.1730zł 0.1755zł

Kurs z dnia: 2021-06-16

Pogoda

booked.net