śmiertelny wypadekPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego z udziałem motocyklisty do którego doszło w dniu 17 sierpnia br. na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Pisarzowice. W wyniku zdarzenia 21 – letni kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia jak również wykonali niezbędne czynności pod nadzorem Prokuratora.


W miejscowości Pisarzowice ok godz. 16:30 na drodze krajowej nr 30 jadący motocyklem w kierunku Lubania 21 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie dostosował prędkości do istniejących warunków drogowych. Na wzniesieniu stracił panowanie nad motocyklem i wpadł do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. Niezwłocznie na miejsce przybyły służby ratunkowe, gdzie po podjętej długotrwałej akcji reanimacyjnej przez załogę ratownictwa medycznego nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.
Znajdujący się na miejscu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili, że kierującego motocyklem obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jednocześnie wykluczono znajdowanie się kierującego pod wpływem alkoholu czy też środków odurzających.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z prędkością adekwatną do obowiązujących ograniczeń zapewniającą panowanie nad pojazdem oraz bezwzględnego stosowania się do zakazów wydawanych przez uprawnione organy, co w świetle prawa jest przestępstwem.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5100zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-10-19

Pogoda

booked.net