znaczekXXIVPo roku przerwy spowodowanej pandemią Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Zgorzelcu organizuje 25.09.2021 r. coroczną Imprezę na Orientację. Są to marsze na orientację dla dzieci, młodzieży, juniorów i dorosłych. Startują w nich zawodnicy z województwa dolnośląskiego i dlatego mają one rangę zawodów wojewódzkich zaliczanych do Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.


Zawody takie polegają na tym, że w zespołach 1-2-osobowych (w kat. dziecięcej nawet 3-osobowych, a dla początkujących do 5 osób), w pewnych odstępach czasowych wychodzi się z mapą na trasę w poszukiwaniu zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Swoją obecność w tych punktach potwierdza się na karcie startowej. Mapy w zależności od kategorii wiekowej są mniej lub bardziej utrudnione.
Tegoroczne zawody odbywają się w Zgorzelcu i mają swoją bazę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych na ul. Francuskiej 6 (tzw. Emilka).
Gdyby ktoś miał ochotę spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, a jeszcze nigdy nie brał udziału w marszach na orientację zapraszamy na trasę dla początkujących.
Źródło: Kierownik zawodów: Urszula Białach

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4710zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-09-17

Pogoda

booked.net