P1010004Dzielnicowi z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który kierując pojazdem marki Volvo uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo oprócz punktów karnych i zakazu kierowania pojazdami, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, gdzie kierujący pojazdem marki Volvo uderzył w ogrodzenie. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z Posterunku Policji w Zawidowie. Jak wykazało przeprowadzone badanie 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oprócz 10 punktów karnych sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.
kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4710zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-09-17

Pogoda

booked.net