437 109657Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże katalizatorów. 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego na podstawie zebranych dowodów usłyszał łącznie 5 zarzutów. Wartość strat pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę ponad 10 000 zł. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia.


Zgorzeleccy policjanci podczas działań ukierunkowanych na poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili miejsce, gdzie może przebywać jeden z poszukiwanych. 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego dodatkowo podejrzewany był o dokonanie licznych kradzieży katalizatorów.
Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności zatrzymali poszukiwanego. Na podstawie zebranych dowodów udowodnili mu kradzież 5 katalizatorów. Wartość strat pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę ponad 10 000 zł. Funkcjonariusze odzyskali jeden ze skradzionych katalizatorów.
W związku z tym, że 31-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbył karę więzienia, teraz grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Kradzieże katalizatorów to proceder, który dotyka zwłaszcza właścicieli starszych samochodów. Powodem jest stosunkowo łatwy dostęp do tego elementu i jego duża wartość. Złodzieje dopuszczają się tego przestępstwa zarówno w dzień jak i w nocy. Wymontowanie tej części tłumika zajmuje przestępcom kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go szybko sprzedać. Katalizatory nie mają żadnych oznaczeń, przez co są trudne do zidentyfikowania.
Czy można się przed tym obronić? Niewiele jest sposobów, które w pełni uchronią nasz samochód przed kradzieżą tego wyposażenia, ale zagrożenie można zminimalizować.
Najbezpieczniej jest parkować samochód w garażu lub na strzeżonym parkingu. Unikajmy parkowania w miejscach nieoświetlonych i oddalonych od zabudowań. Istnieje również możliwość zainstalowania odpowiedniego alarmu, który odstraszy złodzieja.
kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.6350zł 4.6550zł
usd USD 4,0900zł 4.1150zł
usd CHF 4,4400zł 4,4700zł
usd GBP 5,440zł 5,4700zł
czk CZK 0.1790zł 0.1815zł

Kurs z dnia: 2021-12-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa